MacBook vs Huawei D16

berkovic19

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba MacBook Air M1 ve Huawei D16 i7.11nesil arasında kaldım. PS5'im olduğu için oyun oynamayacağım okul ve iş hayatımda kullanmak için sizce hangisi daha faydalı olur?

Ben ipad Air m1 + Magic keyboard kombinasyonu satın aldım. ipad Air 19.000 + Magic Keyboard 7.000'e geldi. Toplamda 26K fiyata gerektiğinde tablet gerektiğinde laptop olarak kullanıyorum.

Ben iPad Air M1 + magic keyboard kombinasyonu satın aldım. iPad Air 19.000 + magic keyboard 7.000'e geldi. Toplamda 26k fiyata gerektiğinde tablet gerektiğinde laptop olarak kullanıyorum.

Tamamda MacBook ve iPad ile aynı işleri yapamazsın (işlemcilerin aynı olması ikisi de aynı işi yapar demek değildir). Mac ile kod yazarsın, uygulama çıktısı alırsın, video edit fotoğraf edit işlerini yaparsın (Adobe ile) yani çok farkları var.

Tam olarak ne işte kullanılacak? Ona göre hareket edelim.

Tamamda MacBook ve iPad ile aynı işleri yapamazsın (işlemcilerin aynı olması ikisi de aynı işi yapar demek değildir). Mac ile kod yazarsın, uygulama çıktısı alırsın, video edit fotoğraf edit işlerini yaparsın (Adobe ile) yani çok farkları var.

Tam olarak ne işte kullanılacak? Ona göre hareket edelim.
Yukarıda saydığınız tüm işlemler ipad ile de yapılabiliyor.

IPad'de Premiere Pro, After Effects var mı? IDE indirebiliyor musun?

İşte anlatmak istediğim bu. Ama arkadaş Adobe ile CapCut'ı bir tutuyor galiba 🤣.
@babylon bak güzel kardeşim sana şöyle anlatim: İki cihazın arkasında da ısırılmış elma, aynı işlemci ile aynı hoparlör var diye iPad = MacBook anlamına gelmez. Senin dediğin aynı şunun gibi: İnsanda iki el, iki ayak var. Maymunda da iki el iki ayak var hem tip olarak da benziyor, o zaman insan = maymun.
Anladın mı demek istediğimi?

İşte anlatmak istediğim bu. Ama arkadaş Adobe ile CapCut'ı bir tutuyor galiba 🤣.
@babylon bak güzel kardeşim sana şöyle anlatim: İki cihazın arkasında da ısırılmış elma, aynı işlemci ile aynı hoparlör var diye iPad = MacBook anlamına gelmez. Senin dediğin aynı şunun gibi: İnsanda iki el, iki ayak var. Maymunda da iki el iki ayak var hem tip olarak da benziyor, o zaman insan = maymun.
Anladın mı demek istediği mi?

Edit işi çok sıkıntı değil IPad'lere DaVinci Resolve geldi çok güzel editler yapılabilir ama diğer alanda hala iPad asla bir bilgisayar olamıyor.

Anladın mı demek istediğimi?
Ben ipad = macbook gibi bir ifade kullandım mı?
Bence sen okuduğunu anlama problemi çekiyorsun.

IPad'de Premiere Pro, After Effects var mı? Popüler IDE'leri indirebiliyor musun? iPad ve IPhone'lar kapalı kutulardır. Mac'ler değil.
Her programı kullanmak elbette imkansız. Bu uygulamalar spesifik kullanıma yönelik. Eğer kullanıcı standart işler yapacaksa After Effects programı yok diye MacBook almak zorunda değil. Eğer basit yazı işleri, eğlenmelik yazı çizim işleri ya da profesyonel eskiz çalışmaları yapacaksa Ipad Air rahatlıkla iş görür.
Evet Macbook'un bir çok avantajı var fakat ipadlerin de kendine göre bir takım avantajları var. Kalemle çizim - eSIM ya da fiziksel SIM cellular bağlantı - klavyeden bağımsız kullanım gibi.

Geri
Yukarı