MacBook'ların hepsi 60 Hz midir?

Daha almadım güzel hocam :) halen deliler gibi araştırıyorum o kadar para vermeden önce araştırmak zorundayız.

Eğer MacBook Air ve Pro 13 arasında kaldıysanız naçizane fikrimi belirtmek isterim, Air almanız daha mantıklı olur neden diye sorarsanız Air kasası yeni, ekran gövde oranı Pro'dan daha iyi ve Pro ile hemen hemen ayni özelliklere sahip o kadar para verip eski kasa, kalın çerçeveleri olan bir bilgisayar almazdım yerinizde olsam tabii bu benim fikrim.

Eğer MacBook Air ve Pro 13 arasında kaldıysanız naçizane fikrimi belirtmek isterim, Air almanız daha mantıklı olur neden diye sorarsanız Air kasası yeni, ekran gövde oranı Pro'dan daha iyi ve Pro ile hemen hemen ayni özelliklere sahip o kadar para verip eski kasa, kalın çerçeveleri olan bir bilgisayar almazdım yerinizde olsam tabii bu benim fikrim.

Çok haklısınız zaten kafamı karıştıran iki husus bu. Air'in yepyeni kasası. Pro'nun ise touchbarı. Kullanır mıyım bilmiyorum touchbarı fakat çok güzel duruyor çok işlevsel duruyor. Şu işin içinden çıksam direkt bir karar verebileceğim ya.

Çok haklısınız zaten kafamı karıştıran iki husus bu. Air'in yepyeni kasası. Pro'nun ise touchbarı. Kullanır mıyım bilmiyorum touchbarı fakat çok güzel duruyor çok işlevsel duruyor. Şu işin içinden çıksam direkt bir karar verebileceğim ya.

Touch bar olmazsa olmaz bir özellik olduğunu düşünmüyorum, fonksiyon tuşları için kullanılıyor normal kullanımda fiziksel tuşa göre bir artısı yok o açıdan bakınca, ekstra özelleştirilebilir bir kullanımı var mı orasını bilmiyorum ama sırf Touch Bar için eski kasa almayı hala mantıklı bulmuyorum. Zaten başarılı olsaydı Apple vazgeçmez yeni modellere de koyardı diye düşünüyorum.

Touch bar olmazsa olmaz bir özellik olduğunu düşünmüyorum, fonksiyon tuşları için kullanılıyor normal kullanımda fiziksel tuşa göre bir artısı yok o açıdan bakınca, ekstra özelleştirilebilir bir kullanımı var mı orasını bilmiyorum ama sırf touch bar için eski kasa almayı hala mantıklı bulmuyorum. Zaten başarılı olsaydı Apple vazgeçmez yeni modellere de koyardı diye düşünüyorum.

Haklısınız hocam çok teşekkür ederim Allah razı olsun.

28 bin lira bütçe ile alabileceğim tüm MacBook'lar cidden 60Hz mi? 144Hz'den 60Hz'e geçmek şu an tek korkum çünkü.
Maksat Hz değil ki. Maksat renk doğruluğu, göz konforu, kaliteli görsellik. Olayı içerik üretmek, tüketmek değil. Mesela Asus Proart serisi ekranlar var 100.000₺ ye kadar fiyatı çıkan. 60Hz

Her şey ekran yenileme hızı değil hocam. Mac cihazlar gerçekten çok güzel. M1 MacBook kullanmıştım tarif edilemez bir şey. Pişman etmez yani. macOS'de çok iyi.

Maksat Hz değil ki. Maksat renk doğruluğu, göz konforu, kaliteli görsellik. Olayı içerik üretmek, tüketmek değil. Mesela ASUS proart serisi ekranlar var 100.000₺ ye kadar fiyatı çıkan. 60Hz.

O fiyattaki çoğu proart monitör 60Hz değil. MacBook Air'lar, evet 60Hz fakat retina ekran çok keyifli bir deneyim sunuyor.

Geri
Yukarı