Çözüldü MacBookPro9,2 Windows Ses Sürücüsü Sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Taner snn

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba. Bilgisayarımda ses kartı sürücüsü yüklü değil ve yükleyemedim. Realtek kurdum fakat sorunum çözülmedi. Resimler aşağıdaki gibidir.

1.PNG
2.PNG
3.PNG

Donanım kimliğini paylaşın.
Donanım kimliğim : PCI\VEN_8086&DEV_1E20&CC_0403

bu şekilde bende "devid.info" adresinden indirip denemiştim ama olmadı.

Anakart modelini söyler misin?

Ben "Macbookpro" kullanıcısıyım "Bootcamp" ile Windows kurdum anakart modelim aşağıdaki gibidir.

Capture.PNG

Çözüm

Mac Boot Camp ile Win 10 Ses Sorunu çözümü​

Merhaba arkadaşlar Mac'de Windows 10 yükledikten sonra ses sorunu yaşayan arkadaşlar DriverHub sürücü aracını kendi sayfasından indirip kurduktan sonra otomatik driverları bulup bu sorundan kurtulabilir. Bende de bu sıkıntı oldu sorunu bu şekilde çözdüm sorunu çözmeye çalışırken araştırma yaptığımda birçok kişinin aynı sıkıntıyı yaşadığını gördüm. Bundan dolayı çözümü paylaşmak istedim. DriverHub uygulamasının linkini de aşağıda paylaşacağım. Herkese kolay gelsin.

DriverHub.PNG

Mac Boot Camp ile Win 10 Ses Sorunu çözümü​

Merhaba arkadaşlar Mac'de Windows 10 yükledikten sonra ses sorunu yaşayan arkadaşlar DriverHub sürücü aracını kendi sayfasından indirip kurduktan sonra otomatik driverları bulup bu sorundan kurtulabilir. Bende de bu sıkıntı oldu sorunu bu şekilde çözdüm sorunu çözmeye çalışırken araştırma yaptığımda birçok kişinin aynı sıkıntıyı yaşadığını gördüm. Bundan dolayı çözümü paylaşmak istedim. DriverHub uygulamasının linkini de aşağıda paylaşacağım. Herkese kolay gelsin.

DriverHub.PNG

Çözüm
Arkadaşlar merhaba. Konu ile ilgilenen arkadaşlar varsa gerçek bir çözüm var. Öncelikle Windows 7 kurup Bootcamp sürücülerini kurmanız gerekiyor. Sürücüleri kurduktan sonra ses kesin çalışıyor denendi. 2. adım Windows 10'a güncelliyorsunuz ses sorunsuz çalışıyor ama benim sorunum çözümün en başında Windows 8, 8.1, 10 kuruyorum ama Windows 7 kuramıyorum. Kurabilen varsa bana yardımcı olabilirse çok mutlu olurum.

Hocam bende Mac vardı Windows 10 yükledim ses yok ne yaptıysam olmadı. Yardım edebilir misiniz?

Mac Boot Camp ile Windows 10 Ses Sorunu çözümü​

Eki Görüntüle 850269

Olmuyor hocam.

Son düzenleyen: Moderatör:
Biraz geç oldu belki ama ilgilenenler varsa deneyimlerimi paylaşayım. MacBook cihazınıza UEFI ile Windows kurulumu yapınca ses çalışmıyor eee legacy yüklemeyi de Mac kabul etmiyor ne yapacağız? Ben bu sorunu şöyle aştım. Efendi efendi macOS kurdum bilgisayarıma sonra bölüntüledim hard diskimi çıkardım bilgisayardan. Gittim başka bir bilgisayara bağladım legacy Windows 10 kurulumu başlattım kur dosyaları kopyalayıp yeniden başlatırken bilgisayarımı kapattım, hard diskimi tekrar macbooka bağladım kuruluma oradan devam ettim. Bootcamp sürücülerini yükledim ve ses aktif. Sorun tamamen UEFI ile kurulduğu için yani.

Receb bey merhaba,
Ben MacBook Pro sadece Windows 10 kurdum ama ses çalışmıyor. Yüklü ses çıkış aygıtı yok uyarısı veriyor. Lütfen yardımcı olabilir misiniz?

Yeni konular

Geri
Yukarı