Çözüldü macOS 12.1 yüklenmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Pluxy01

Megapat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
İşlemci
M1
İyi akşamlar. Güncelleme ayarlar bölümüne düşmüyor, App Store'den indirmeye çalışınca ise "güncelleme bulunuyor" yazısı çıkıyor ve öyle kalıyor. Önceden bir kısmını indirmiştim fakat şu an indirmeye devam edemiyorum. Cihazı kapatıp açmayı denedim.

Çözüm
Sadece Silikon işlemcilerde değil. Diğer bazı Mac cihazlarda da var bu sorun ne yazık ki :(
Ancak güncellemek için alternatif bir yöntem var. Adım adım ilerleyelim.
  1. OpenCore: macOS Monterey 12.1 Intel & AMD kurulum imajı imajını indirin. Hackintosh imajı olsa bile kullanacağımız kısım sadece imajın içindeki Apple dosyası.
  2. .raw formatlı dosya inmeyi bitirince masa üstüne alın ve .raw uzantısını .dmg olarak değiştiriniz :)
  3. Uzantıyı değiştirdiğiniz zaman dosyaya çift tıklayarak dosyayı açınız.
  4. Install macOS Monterey sürücüsünün karşınıza çıkması lazım. Onun içine giriniz.
  5. Girdiğiniz sürücünün içinde macOS Monterey'i yükle (İngilizce olarakta yazabilir) dosyasını masaüstüne sürükleyerek bırakalım.
  6. 13-14 GB'lık dosyayı masaüstüne aktarmaya başlayacaktır.
  7. Aktarma bittikten sonra oluşan sürücüleri çöp kutusuna sürükleyerek çıkarın.
  8. Finder'ı açın ve uygulamalar kısmına girin.
  9. Masaüstündeki dosyayı Finder'da ki uygulamalar içine sürükleyerek bırakınız.
  10. Finder'ı kapatıp Launchpad'e giriniz.
  11. macOS Monterey'i yükle (İngilizce olarakta yazabilir) uygulamasına tıklayıp 12.1 kurulumuna başlayabilirsiniz.
  12. Mac'iniz yeniden başlayıp 12.1 sürümüne güncellendikten sonra indirdiğimiz bütün uygulamaları silebilirsiniz :)
Dediğinizi henüz yapmamıştım fakat bugün kendiliğinden normal şekilde güncelleme geldi ve güncelledim. Şu an 12.1 sürümünde.
Rica etsem ekran görüntüsü atar mısın?
Ekran Resmi 2021-12-31 20.28.23.png

App Store'den indirince:

Ekran Resmi 2021-12-31 20.28.43.png

Modeller arası fark olduğunu zannetmiyorum.
@453482 hocam yardımcı olabilir misiniz?
Tahminimce bu sorun silikon işlemciye sahip Mac'lerin çoğunda mevcut. Buradaki arkadaş da sizinle aynı sorunu yaşamış gibi duruyor. Burada bir çözüm var ancak kesin olarak çalışacağı belli değil. Tabi denemekten zarar gelmez. 🙂

Tahminimce bu sorun silikon işlemciye sahip Mac'lerin çoğunda mevcut. Buradaki arkadaş da sizinle aynı sorunu yaşamış gibi duruyor. Burada bir çözüm var ancak kesin olarak çalışacağı belli değil. Tabi denemekten zarar gelmez. 🙂
Durdurulması gereken işlem bende yok. Apple destek ile iletişime geçtim. Kendilerine cihazımın daha önceden beta olduğunu fakat daha sonradan sitesinden kaldırdığımı söyledim fakat bana M1 cihazlarda siteden kaldırılmadığını, bu yüzden güncelleme almadığımı söylediler. Bu sorunu yaşayan herkes beta kullanmış olamayacağına göre bana biraz saçma geldi. Temiz kurulum yapmamı söylediler. Müsait olduğumda deneyip sonucu burada paylaşacağım.

Sadece Silikon işlemcilerde değil. Diğer bazı Mac cihazlarda da var bu sorun ne yazık ki :(
  1. OpenCore: macOS Monterey 12.1 Intel & AMD kurulum imajı imajını indirin. Hackintosh imajı olsa bile kullanacağımız kısım sadece imajın içindeki Apple dosyası.
  2. .raw formatlı dosya inmeyi bitirince masa üstüne alın ve .raw uzantısını .dmg olarak değiştiriniz :)
  4. Install macOS Monterey sürücüsünün karşınıza çıkması lazım. Onun içine giriniz.
  5. Girdiğiniz sürücünün içinde macOS Monterey'i yükle (İngilizce olarakta yazabilir) dosyasını masaüstüne sürükleyerek bırakalım.
  11. macOS Monterey'i yükle (İngilizce olarakta yazabilir) uygulamasına tıklayıp 12.1 kurulumuna başlayabilirsiniz.
  12. Mac'iniz yeniden başlayıp 12.1 sürümüne güncellendikten sonra indirdiğimiz bütün uygulamaları silebilirsiniz :)

Dediğinizi henüz yapmamıştım fakat bugün kendiliğinden normal şekilde güncelleme geldi ve güncelledim. Şu an 12.1 sürümünde.

Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı