macOS Big Sur kurulumdan sonra Boot ederken reset atıyor

alperenkayahan3

Centipat
Makaleler
4
Daha fazla  
Arkadaşlar şimdi ben macOS Big Sur'u kurdum. Sonra bilgisayarı dil seçim ekranına varması için Boot ettim ama yazılar tamamen kaydıktan sonra tekrar reset atıp yine başa sarıyor. Kurulum yaptım, dil seçim ekranını falan göremedim. Ne yapmalıyım? Şimdiden teşekkürler.

Sistem: i5 4670K, GeForce GT 730, 8 GB RAM, 250GB SSD.

Son düzenleyen: Moderatör:
İmajı nereden aldığımı hatırlamıyorum ama kullandığım config ler şunlar;

Önce Masaüstü haswell config kullandım boot etmedi.

Sonra haswell + Broadwell adlı yine masaüstü config kullandım kurulum tamamlandı ama dil seçim ekranına bile ulaşamadan reset atıp durdu.

İmajı nereden aldığımı hatırlamıyorum ama kullandığım Config'ler şunlar;

Önce masaüstü Haswell Config kullandım Boot etmedi.

Sonra Haswell + broadwell adlı yine masaüstü Config kullandım kurulum tamamlandı ama dil seçim ekranına bile ulaşamadan reset atıp durdu.

E hatayı tahmin etmemi beklemeyiyorsunuz değil mi :) tahmin ediyorum kernel panic hatanın resmini atın. Yardım edebileyim.
Hatatyı nereden tahmin ettiniz derseniz. Büyük ihtimalle bir kext yapıyor kernel panic EFI'yi atar mısınız? Düzenlemeler yapacağım.

E hatayı tahmin etmemi beklemeyiyorsunuz değil mi :) tahmin ediyorum kernel panic hatanın resmini atın. Yardım edebileyim.
Hatatyı nereden tahmin ettiniz derseniz. Büyük ihtimalle bir kext yapıyor kernel panic EFI'yi atar mısınız? Düzenlemeler yapacağım.

Hata vermiyor normal açılıyor sonra Apple logosunu şimdi fark ettim geldidkten 1 sn bile geçmeden yine reset atıyor o kext sorunumu
Teşekkürler. Bu arada ben Big Sur'u kaldırdım tekrar kurmak için, kuracağım yine olursa aynı hata size kernel panic EFI'yi atarım.

Bu arada sistemimi yazmıştım işlemci falan uyumlu mu acaba?
Sanki ekran kartım uyumlu değil GF106 serisi olduğu için. Ama internette gördüm yabancılar yapıyor onlar doğru mu çünkü ona göre iGPU'm la yola devam edeceğim.

Çok özür dilerim ama bir de Config doğru mu acaba, sadece Haswell yazan Config'i kullandım olmadı, broadwell ve Haswell yazan oldu.

Bide diskimi ikiye bölmüştüm birine mac os u kurmuştum. Birine windows 10 kurdum ama MBR formatında kurdum sistemim uefi olmasına rağmen unutmuşum uefi yapmayı her şeyi kurunca farkettim. Acaba mac os big sur un MBR desteği varmı?

Son düzenleme:
Hata vermiyor normal açılıyor sonra Apple logosunu şimdi fark ettim geldidkten 1 sn bile geçmeden yine reset atıyor o kext sorunumu.
Teşekkürler. Bu arada ben Big Sur'u kaldırdım tekrar kurmak için, kuracağım yine olursa aynı hata size kernel panic EFI'yi atarım.

Bu arada sistemimi yazmıştım işlemci falan uyumlu mu acaba?
Sanki ekran kartım uyumlu değil GF106 serisi olduğu için. Ama internette gördüm yabancılar yapıyor onlar doğru mu çünkü ona göre iGPU'm la yola devam edeceğim.

Çok özür dilerim ama bir de Config doğru mu acaba, sadece Haswell yazan Config'i kullandım olmadı, broadwell ve Haswell yazan oldu.

Bir de diskimi ikiye bölmüştüm birine MacOS'u kurmuştum. Birine Windows 10 kurdum ama MBR formatında kurdum sistemim UEFI olmasına rağmen unutmuşum UEFI yapmayı her şeyi kurunca fark ettim. Acaba macOS Big Sur'un MBR desteği var mı?

macOS MBR desteği vardır. Fakat bu seferde EFI oluşmaz. USB'den Boot etmek zorunda kalırsınız. EFI'yi aliyim.
  • GT 730(GK208 varyasyonu)
Bu ekran kartları destekliyor senin gk farklı olduğu kısaca ekran kartın desteklemiyor. iGPU ile yola devam edebilirsin o yüzden siyah ekran alıyorsunudur. Ekran kartı uyumsuzluğundan.

Son düzenleme:
macOS MBR desteği vardır. Fakat bu seferde EFI oluşmaz. USB'den Boot etmek zorunda kalırsınız. EFI'yi aliyim.
  • GT 730(GK208 varyasyonu)
Bu ekran kartları destekliyor senin gk farklı olduğu kısaca ekran kartın desteklemiyor. iGPU ile yola devam edebilirsin o yüzden siyah ekran alıyorsunudur. Ekran kartı uyumsuzluğundan.

Aslında aynen kardeşim reseti belki de ekran kartından dolayı atıyor çünkü Fermi serisine desteği yok da ben yabancılardan gördüğüm için denemiştim sence iGPU ile açılır mı?

İGPU: İntel HD Graphics 4600

Bu arada EFI'yi nasıl atacağım size.

Aslında aynen kardeşim reseti belki de ekran kartından dolayı atıyor çünkü Fermi serisine desteği yok da ben yabancılardan gördüğüm için denemiştim sence iGPU ile açılır mı?

Config'i at kurulum yaptığın düzenleme yapacağım.

Tamamdır şu an usb diskimde Windows varda Windows kurduğum için MacOS'u yazdırayım yarın size Config dosyamı atarım yarın sizin için uygunmu.

Yeni konular

Geri
Yukarı