Çözüldü macOS Big Sur OpenCore fare ve klavye çalışmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

ahm3texe

Centipat
Daha fazla  
@Yiğit Gençer @claus
Hocam ben Clover Mojave kurulumunu başarıyla kurdum fakat aynı Mojave'yi OpenCore olarak kurmak isteyince işler iyi gitmiyor.
Ne touchpad ne USB klavye ya da mouse hiçbir şey çalışmıyordu. Kurulum ekranında kalıyordum.
Ben de belki Mojave OpenCore imajı hatalıdır diye düşündüm bu seferde Big Sur OpenCore indirdim fakat durum yine aynı hiçbir şey olmuyor.
Mojave'ye olan sorunun aynısı Big Sur OpenCore'da da oluşuyor ve Clover kullanmak istemiyorum artık.
Lütfen destek çıkın yardımcı olun. Tüm yabancı kaynakları imkanları değerlendirmeye çalışıyorum ama nafiye elimden hiçbir şey gelmiyor.
ve Hackintosh Master hocamın dediği gibi config olarakta Haswell Laptop configini kullanıyorum.

Aşağıya sistemimi bıraktım lütfen artık kurtarın şu sorundan.

Laptop modeli: Dell Inspiron 15 3542.
Anakart modeli: Dell. Inc.
İşlemci modeli: Intel(r) Core(tm) i5-4210u CPU @ 1.70GHz.
Grafik kartı: Intel HD Graphics 4400 NVIDIA GT820M.
Ses kartı modeli: Realtek Audio.
Ağ aygıtları: Realtek PCI-e fe family Controller, Dell Wireless 1705 802.11b/g/n (2.4ghz)
Disk ve RAM: 1TB HDD, 8 GB DDR3.

Çözüm
Çözümü biraz daha detaylı anlatırsan konuyu çözüldü olarak işaretleyebiliriz.
Hocam gördüğünüz SSDT yamalarını Haswell configte hazır olarak işaretli gelmiş idi.
Ben de tüm yamalardan tikleri kaldırıp SSDT-PNLF yamasını açık bırakarak boot ettiğimde sistemi fare ve klavyem çalıştı.
Hocam eğer Big Sur için Wi-Fi kurulumumada yardımcı olursanız çok ama çok mutlu olurum.
QA9565/AR9565 modem Wi-Fi kartı kullanıyorum Clover Mojave'de çalıştırmayı başarmıştım ama Big Sur Opencoreda başaramadım... Kendimi size çok rahatsızlık veriyor gibi hissediyorum ama stabil çalışan bir Mac'e şuan hiç olmadığı kadar ihtiyacım var. Yardımlarınız için tekrardan çok teşekkürler...
Tamamdır. :):)
Proper Tree ile
config.plist -> Kernel -> Patch içine aşağıdaki tabloda olanları ekle.
KeyTypeValue
BaseString_isSingleUser
CountInteger1
EnabledBooleanTrue
FindData
IdentifierStringcom.apple.iokit.IOHIDFamily
LimitInteger0
MaskData
MaxKernelString
MinKernelString20.0.0
ReplaceDataB801000000C3
ReplaceMaskData
SkipInteger0

Tamamdır. :):)
Proper Tree ile
config.plist -> Kernel -> Patch içine aşağıdaki tabloda olanları ekle.
KeyTypeValue
BaseString_isSingleUser
CountInteger1
EnabledBooleanTrue
FindData
IdentifierStringcom.apple.iokit.IOHIDFamily
LimitInteger0
MaskData
MaxKernelString
MinKernelString20.0.0
ReplaceDataB801000000C3
ReplaceMaskData
SkipInteger0
hocam SSDT yamaları kapatarak çözdüm çok teşekkür ederim ilginiz için fakat şimdi Wi-Fi aktif edemiyorum yardimci olursaniz çok mutlu olurum konu açtım Wi-Fi hakkında .

Hocam gördüğünüz SSDT yamalarını Haswell configte hazır olarak işaretli gelmiş idi.
Ben de tüm yamalardan tikleri kaldırıp SSDT-PNLF yamasını açık bırakarak boot ettiğimde sistemi fare ve klavyem çalıştı.
Hocam eğer Big Sur için Wi-Fi kurulumumada yardımcı olursanız çok ama çok mutlu olurum.
QA9565/AR9565 modem Wi-Fi kartı kullanıyorum Clover Mojave'de çalıştırmayı başarmıştım ama Big Sur Opencoreda başaramadım... Kendimi size çok rahatsızlık veriyor gibi hissediyorum ama stabil çalışan bir Mac'e şuan hiç olmadığı kadar ihtiyacım var. Yardımlarınız için tekrardan çok teşekkürler...

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    5,3 KB · Görüntüleme: 100
Çözüm
Çok tuhaf ama işe yaramış. Wi-Fi kartı için ayrı bir konu açtınız mı? Açmadıysanız açın. Eğer açtıysanız beni etiketleyin. (Çok fazla bildirim aldığım zaman konu bildirimleri kaybolup gidiyor.

hocam SSDT yamaları kapatarak çözdüm çok teşekkür ederim ilginiz için fakat şimdi Wi-Fi aktif edemiyorum yardimci olursaniz çok mutlu olurum konu açtım Wi-Fi hakkında .
Merhaba, ben burada neyi kastettiğinizi anlamadım. Çözümü de anlamadım. Aynı sorun bende de var ve daha önce böyle bir kurulum yapmadım.
Aynı zamanda USB 2.0’dan boot edemiyorum, USB 3.0’dan boot ediyorum ve kurulum ekranında kalıyorum öyle tıklayamıyorum. Sadece TouchPad çalışıyor, onda da tıklanmıyor.

Merhaba, ben burada neyi kastettiğinizi anlamadım. Çözümü de anlamadım. Aynı sorun bende de var ve daha önce böyle bir kurulum yapmadım.
Aynı zamanda USB 2.0’dan boot edemiyorum, USB 3.0’dan boot ediyorum ve kurulum ekranında kalıyorum öyle tıklayamıyorum. Sadece TouchPad çalışıyor, onda da tıklanmıyor.
Hocam config dosyanızı atın yardımcı olayım

Geri
Yukarı