Video Rehber macOS Big Sur yükleme rehberi

1605484146645.png

OpenCore ile macOS kurulumunu sizlere bir video ile anlatmak istedim. Video üzerinde bazı hatalar yaşadık ama sorunun çözümünü anlattım. Umarım herkesin işine yaracak bir video olmuştur.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Gerekli BIOS ayarları ve daha fazlası imaj konumuzda mevcuttur:

Bütün sorular Sosyal'den alınacaktır. Lütfen kimse Sosyal Medya platformlarından yardım istemesin.

Son düzenleyen: Moderatör:
3600 ve 5600xt için hangi os kurmalıyım?
macosun kurulu olduğu diske windows oyunu yükleyebilir miyim? linux kullanıyorken yükleyebiliyordum diye hatırlıyorum.

Merhabalar denediğim kadarıyla kurmayı beceremedim config.plist'i düzenledikten sonra açılış ekranı geldi bu seferde fare mouse görmedi.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Şu arkadaşın gösterdiği işlemleri yaptım USB farem çalıştı fakat gri ekranda kaldım yardımcı olabilir misin illa Big Sur olmasına da gerek yok hangisi daha stabil çalışıyorsa o sürümü kurayim yeter ki macOS olsun IPhone'la veri alıverişi yapmak çok zor Windows'ta :)

Ayrıca videoyu çeken arkadaşa yazdım Big Sur'u SSD'ye kuramazsın diğer versiyonlarda denemedim fakat genelde 1. kurulum ekranında kalıyor diye yazmış bana chipsetim falan uyumlu gözüküyor ama SSD HDD ne fark ediyor ki MacOS'da?

Lenovo L340 Gaming 15 ırh.

i5 9300H.

GTX 1650.

256 GB SSD.

Dostum ağzına sağlık güzel bir rehber olmuş laptopta Dual Boot düşünüyorum sistem uyumlu mudur nasıl yapmam gerekir. Dual Boot için ayrı SSD'im mevcut. Ekran kartı NVIDIA desteklemese de olur. i7-10875h RTX 3070.

Dostum ağzına sağlık güzel bir rehber olmuş laptopta Dual Boot düşünüyorum sistem uyumlu mudur nasıl yapmam gerekir. Dual Boot için ayrı SSD'im mevcut. Ekran kartı NVIDIA desteklemese de olur. i7-10875h RTX 3070.
DualBoot için yakında ayrı bir video gelecek.

Yeni konular

Geri
Yukarı