OpenCore macOS Catalina SSD yazma hızı gitgide düşüyor

Ark_Us

Kilopat
Makaleler
1
Herkese merhaba,

Birkaç günce önce yeni bir SSD aldım eski SSD macOS Catalina kurdum sistem çok hızlandı. Oradan yana sorun yok ama disk Speed de disk hızlarını ölçtüğüm zaman okuma hızı her testte hızı artarken yazma hızı gitgide düşmeye başlıyor. Önce 200 başladı, 80 kadar düştüyor. Bunun sebebi ne olabilir?

SSD: SanDisk SSD Plus 120.
Edit: SSD herhangi bir sorun yok Windows ortamında çok güzel çalışıyor orada yazman ısı düşme problemi yok. Nedense burada böyle bir durum var.

Şu anki sorununuzla alakalı pek bilgim yok fakat SSD kronik sıkıntılı, iade etmenizi öneririm. Akakçe'de şu an PNY CS900 240GB ile SSD Plus 120GB aynı fiyatta.
https://www.akakce.com/ssd/en-ucuz-pny-240-gb-cs900-7cs900-240-pb-2-5-sata-3-0-fiyati,928241056.html

Ufak bir yanlış anlaşılma olmuş sanırım :D yeni aldığım SSD kinsgton A400 SanDisk SSD 2 yıl önce almıştım.

TRIM desteğini aç. System intregration kapalı olsun, terminale "sudo trimforce enable" gir.

Bir deneme yapayım.(sonuç aynı ne yazık ki hiçbir şey değişmedi)

Bu sistemi Big Sur yükselteceğim orada bu sorun düzelir sanırım.

Son düzenleme:
Üstte izlencelerden terminali bul, crsutil disable yap. Ardından dediğim trimforce komutunu gir.

Kısmen düzeldi ilk açtığımda hem okuma hem yazma fena düşmüştü orada bir aklım gitti 2 kere test ettiğimde düzeldi hız gene yere çakılıyor ama sonra yine yükseliyor.

Not: Recovery kısmında trimforce terminal böyle bir komut yok hatası verdi mecvuren sistemi yeniden başlatıp masaüstündeki terminali kullandım o şekilde komut çalıştı.
sanırım komutuda yanlış yazmışsınız crsutil çalışmadı csrutil çalıştı

Geri
Yukarı