macOS Flash bellek görmüyor

bora46

Centipat
Merhaba herkese, forumda ki rehberi takip ederek başarılı bir şekilde Catalina(10.15.3) kurulumu gerçekleştirdim. Kurulumdan sonra sorunlarım oldu ama sağ olsun sizler sayesinde çözüme ulaştım. Yeni bir sorunla karşınızdayım bayağı araştırma yaptım fakat çözüme ulaşamadım. Normalde flash belleğimi görüyordu bilgisayarım fakat şu an hiçbir şekilde görmüyor, USB portları çalışıyor kontrol ettim, mouse & keyboard vs gibi donanımlar sorunsuz tüm portlarda test ettim çalışıyor. Hackintool aracı ile de kontrol ettim bir sıkıntı yok, Kext'lerim güncel, usbfix vs. ... Sadece flash belleklerde sorun yaşıyorum, BIOS ayarlarında da flash belleğim gözükmüyor. Flash belleği başka bilgisayarda denedim sorun yok, zaten o flash bellek ile Hackintosh yükleme yaptım. Dün biraz BIOS ayarlarını kurcaladım load default yapıp resetlediğim de flash belleğimi BIOS ayarlarında gördüm. Fakat tekrar Hackintosh için BIOS ayarlarını yaptığımda tekrar USB belleğimi görmedi. Bu konuda ne yapmam gerekiyor emin olamadım, BIOS ayarlarım aşağıda ki gibidir.

Anakartım: Z390 M GAMING 4266MHz(OC) DDR4 soket 1151 M.2 HDMI DVI mATX anakart.
BIOS sürümüm: F9G.
  • Advanced mode > settings > above 4G decoding > enabled.
  • Advanced mode > settings > USB Configuration > xhcı hand-off > enabled.
  • Advanced mode > Boot > CSM Support > disabled.
  • Extreme Memory profile(X. M.P) -> profile1.
  • Other OS.
  • Secure Boot - > disabled.
  • Legacy USB Support -> enabled.
  • V-td -> disabled.

İşletim sistemim:
Gigabyte Z390 M GAMING 4266MHz(OC) DDR4 soket 1151 M.2 HDMI DVI mATX anakart.
Samsung 1TB 970 Evo NVMe M.2 SSD (3400 MB okuma / 2500 MB yazma)
Corsair 32 GB (2x16 GB) Vengeance LPX kırmızı 3200MHz CL16 DDR4 Dual kit RAM.
Intel Core i7 9700KF 3.60GHz 12MB önbellek 8 çekirdek 1151 14nm işlemci.
MSI Radeon RX 5700 XT evoke OC 8 GB GDDR6 256 Bit ekran kartı.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı