Çözüldü macOS High Sierra kurulumda yeşil ekran sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

yalikavak35

Centipat
HFS olarak ayarladıktan sonra paragon aracı ile apply kısmını seçmeyi unutmadıysan şu şekilde yapabilirsin.
MBR devri kapandı ilk olarak. Mümkünse tüm diski disk izlencesinde biçimlendirip kurmayı dene. Değil ise ve mümkünse Windows kurulumu baştan yaparken HDD'yi GPT olacak şekilde ayarla ve sonrasında tekrar kurmayı dene.

Şimdi tekrar kurulum yaptım, neyse ki GPT hatası vermeden orayı geçtim. Bu sefer de ülke seçim ekranı bölümünde ekranın yarısı yok ve ekran yeşil renk içinde kaldı. Ne yapmalıyım?

Dosya Ekleri

• IMG_2489.JPG
    IMG_2489.JPG
    382,3 KB · Görüntüleme: 115
Son düzenleyen: Moderatör:
USB içerisindeki tüm configler derken Efi Clover klasöründeki mi? Orada config.plist var, onunla mı yoksa başka configler de var mı Clover içinde?

Son düzenleyen: Moderatör:
Config HD3000 EFI / clover içindeki configle değiştirdim PC tekrar başlattım macOS seçtim yine ülke seçim ekranında ekran yeşıl renkte ve ekranın yarısı sağa kaymış halde yukarda zaten resmini atmıştım, başka bir kext ya da dosya silmem mi gerekiyor zaten kurulum Intel graphic injector olarak açılıyor, bu yeşil ekranı nasıl halledebiliriz?

Inject Intel işaretli dene. Aynı problem olursa edıd ile ikisi birden işaretli dene.

Hem Intel hem edid hem ikisi bir arada seçili denedim olmuyor bu yeşil ekran sorunu çözülmedi ekranın yarısı görünüyor ama yeşil şekilde kalıyor
IMG_2490.JPG
IMG_2490.JPG

Kuruluma geliyorum lakin ekran yeşil çıkıyor, grafik kart kext ayarları mı Intel grafik kart sorunumu başka bir şey mi bilemiyorum ekran sağa kaymış yarısı gözüküyor.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı