macOS High Sierra RX 550 ve Mediatek 7610 Tanıtmak

Ahmet Tekin

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Niğde
Daha fazla  
Meslek
Windows ağ ve sistem yöneticisi
Uzun bir aradan sonra USB bellekleri kontrol ederken bir tanesinde High Sierra'nın olduğunu gördüm, tabi duramadım hemen başladım kuruluma. Buraya kadar her şey sorunsuz geldi boot ayarlarını yaptım sistemi USB olmadan çalıştırdım bildiğiniz şeyler zaten.

Şimdi sorun şu ki AMD RX550 ekran kartını sisteme tanıtamıyorum. Bunun bir yolu yöntemi var mıdır? Veya benim gözden kaçırdığım bir nokta mı var acaba? Clover Confugurator'da fake ID olarak RX560'ın ID'sini girdim, displayfix'i işaretledim ve framebuffer olarak "Acre" yazdım. Ekran kartı VRAM'i 7 mb olarak görmeye başladı (bunlar yapılmadan önce 4mb olarak görüyordu).

İkinci sorun ise Wi-Fi kartı ile alakalı. Şöyle ki Mediatek 7610 USB Wi-Fi adaptörü var. Sitesinden uyumlu kext ve "wireles utility" programını indirip kurunca cihaz donanımı görüyor kablosuz ağa bağlanıyor program yardımıyla ama sistem tercihlerinden ağ kısmına girdiğimde "IP adresine sahip ama internete bağlanamayacak" hatası alıyorum. Yardımcı programı kurmadığımda ise hiçbir şekilde kablosuz ağları görebileceğim bir menü bir seçenek çıkmıyor. Bu iki konuda sizden ve forumdaki arkadaşlardan yardım bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Mojave imajımızı kullanmanızı tavsiye ederim RX serisi kartınız için ideal olabilir. Wifi için ise: bağlantı.
Verdiğiniz imajı zar zor da olsa indirip kurulum işlerine başladım ama muhtemelen USB ile ilgili hata alıyorum ekran görüntüsü alma fırsatım olmadı ne yazık ki.
Akşam yeniden PC başına geçtiğimde hata görüntüsünü alıp sizden yeniden yardım isteyeceğim.
@blackandyellow kurulum süreci başarıyla tamamlandı sizin vermiş olduğunuz Mojave imajıyla.
Fake clover’da fake vendor ve fake device id girerek RX550 kartı tanıtabildim ekranda takılmalar ve açılışta hdmi kablosunu söküp yeniden takmam gerekse bile.

Yalnız wi-fi ile verdiğiniz dosya işe yaramadı ne yazık ki. Resimleri tekrar yüklemeye çalışacağım. Bu iki sorunu halledebilirsek Windows’a tümüyle veda edeceğim. Sizden ve @recep Baltaş’tan destek bekliyorum, iyi forumlar.
@blackandyellow @Recep Baltaş sistemdeki anlık ekran görüntüsünü paylaşmayı başarabildim sonunda. Çözüm önerilerinizi bekliyorum. Sizlerden alacağım destekle hem başarılı kurulum kısmında amd rx550 ekran kartı için rehber tarzı bir konu oluşturacağım, iyi forumlar.
Sanırım kimsenin ilgisini çekemedim. Yönetimden bir arkadaş gönderiyi silip beni de forumdan tamamen engelleyebilir mi🙄

Dosya Ekleri

• Ekran Resmi 2019-01-29 12.20.29-min.png
    Ekran Resmi 2019-01-29 12.20.29-min.png
    532,7 KB · Görüntüleme: 86
Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı