Çözüldü macOS kurtarma modu şifresini unutmak

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

TELEMAK

Kilopat
Yaklaşık 10 dakika önce Macbook'umun kurtarma moduna şifre koydum. Kurtarma moduna tekrar girip şifreyi yazdım fakat kurtarma moduna hiçbir şekilde giremedim. Bu şifreyi nasıl sıfırlayabilirim? Garantiye götürsem sıfırlarlar mı?
macOS sürümü High Sierra'dır.

Son düzenleyen: Moderatör:
Recovery moduna girdiğiniz de Terminal'i açın ve :
Kod:
resetpassword

Girin ve sıfırlayın.

Beni anlamadınız sanırım. Recovery moduna giriş için şifre koydum o şifreyi girmeden recovery moduna giriş yapamıyorum.
Sonunda şifreyi buldum ve sıfırladım. Koyduğum şifredeki bir harfi büyük yazacağıma küçük harfle yazmışım.
Benimle aynı duruma düşen arkadaşlara yardımı olsun diye söyleyeyim. Firmware şifresini sıfırlamanın tek yolu ya şifreyi hatırlamak ya da cihazın faturasıyla birlikte (fatura yoksa yapmıyorlar) apple yetkili servisi veya apple store'a gitmek. Yeni model MacBook'larda başka türlü sıfırlanmıyor zira. Bir videoda adam bios çipini değiştiriyordu ve sorun çözülüyordu fakat yapması çok zor ve bir hatada bilgisayarı bozma riski yüksek.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kurtarma modu dediğiniz için Firmware olabileceğini düşünmemiştim. Tebrikler, sevindim.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı