Çözüldü macOS Mojave "Bu Alan Bilgisayarı Başlatmak İçin Kullanılamaz" Sorunu

• Konuyu başlatan Silinen üye 164587
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 3
  • Görüntüleme 1B
Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
S

Silinen üye 164587

Ziyaretçi
Arkadaşlar selam uzun bir aradan sonra tekrar macOS kurmaya karar verdim. Buradaki imajı indirdim ve bazı sorunları aşarak kurulum ekranına kadar geldim fakat kurulum ekranımda bu disk bilgisayarı başlatmak için kullanılamaz tarzında bir hata ile karşılaştım. Bu sorunun çözümünü @claus paylaşmış fakat benim sormak istediğim biraz başka.

Sistemimde SSD+HDD var. SSD de Windows kurulu ve format atmam imkansız. Bunun yanında takılı olan HDD'de ise sadece depolama yapıyorum. Paragon ile HDD'yi böldüm, tip vs. her şeyi rehberdeki gibi yaptım ama böyle bir hata aldım.

Soruma gelirsek. Windows EFI bende SSD'de kurulu fakat ben macOS'u HDD'ye kuracağım ve sanırım SSD'deki EFI alanını genişletmek çözüm olmayacak. Windows 10'u formatlamadan macOS'u HDD'ye kurmanın yolu nedir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bununla kurunca sıkıntısız çalışmaya başladı. Yaşadığım diğer sorunlar için yeni konu açacağım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı