macOS Mojave Pil, WiFi, Klavye Tuşlarını Tanıtmak

Mockingbird09

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar Technopat okuyucuları, başarılı bir şekilde macOS Mojave 10.14.5 sürümünü kurdum. Tabi ki donanım uyuşmazlığı olacak. İnternet'te birkaç saat araştırma yaptıktan sonra bazı yöntemleri denedim ama başarısız oldum veya yapamadım. Bu konulardaki cahilliğime ve tecrübesizliğime öncelikle kusura bakmayın.

İlk olarak OS pilimi %0 olarak görüyor ve detaylı bir şekilde göstermiyor.
WiFi gözükmüyor. Büyük ihtimal ile Intel olduğu içindir.
Klavyenin üstündeki kısayol tuşları, parlaklık, uçuş modu, vb. çalışmıyor.
Ses geliyor ama Windows'a göre kısık geliyor.
Dokunmatik yüzey çalışıyor ancak izleme dörtgeninde aygıt yok.

Bir de son olarak normalde notebook içinde GTX 960M var. HDMI portu çalışır mı? Yardımcı olursanız sevinirim. Şimdiden Teşekkürler.

Sistem Özelliklerim:
HP Pavilion 15 bc017NT
i7 6700Hq
GTX 960M 2GB
8x2 16GB DDR4 RAM
1TB HDD + 250GB 860 Evo M2
MacOS Mojave 10.14.5

Son düzenleyen: Moderatör:
Harici ekran kartını tanıtamazsın. Wifi kartın desteklemiyor. Hd530 tanıtabilirsin. Ses ve ethernet çalışacaktır. Mojave kurulumunu deneyebilirsin.
Denmiş harici bir kaynakta. Bilgisayarının marka modelinin yanına hackintosh yazıp aratırsan aradığın şeylere ulaşabilirsin.

Denmiş harici bir kaynakta. Bilgisayarının marka modelinin yanına hackintosh yazıp aratırsan aradığın şeylere ulaşabilirsin.
Normalde macOS yükleyince HDMI portu çalışmıyor. Ama benim HDMI portum direk anakarta bağlı notebook olduğu için. Windowsta iken HDMI aracılığı ile ekran bağladığımda GTX 960M gösteriyordu. Şimdi ise bu macOS ta HDMI yamasını rehberdeki gibi yapsam çalışır mı çalışmaz mı?
Rehber:macOS Intel iGPU HDMI Devreye Sokma - Technopat Sosyal
Wifi çalışmaz.
Batarya için bunu deneyin.
Ses için ses giriş çıkışlarından ses yüksekliğini kontrol edin.
Nvidia GPU çalışmaz.
Bataryayı denedim 2 dosyayıda bir de daha yeni sürümü varmış içinde, bataryayı halen %0 olarak görüyor. Ses te ise Windowsta Bang Olufsen diye bir arayüz var. Ordaki arayüzde bang olufsen deneyimini kulan diye bir seçenek var bunu seçince ses yükseliyordu. Galiba sesin alçak gelme sebebi bu olabilir. Diğer bir sıkıntı jak taktığımda algılamıyor ses ayarlarından ben değiştiriyorum aygıtı bunu nasıl çözebilirim. Yardımlarınızdan dolayı teşekkür ederim:)

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeniden merhabalar, rehberde alatılan her şeyi yaptım. Tabi ki bir takım hatalar aldım ve dosyayı kaydettirmedi. Yardımcı olursanız sevinirim.
Ekran Resmi 2019-06-17 21.50.12.png
Ekran Resmi 2019-06-17 21.53.19.png

Bu arada kulandığım yama:

Direk buradaki ile sorun olabilir. Kendin manuel olarak yapman gerekli. İstersen DSDT dosyanı gönder ben bakayım.
Ama sizden ricam şu andaki çıkardığın dosyaları silip, rehberi dikkatlice okuyum dosyaları çıkarman. Sonrada upload edin.

Direk buradaki ile sorun olabilir. Kendin manuel olarak yapman gerekli. İstersen DSDT dosyanı gönder ben bakayım.
Ama sizden ricam şu andaki çıkardığın dosyaları silip, rehberi dikkatlice okuyum dosyaları çıkarman. Sonrada upload edin.
Dosyaları yeniden çıkardım.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı