Çözüldü macOS Sierra 10.12.6 Intel HD 4000 5MB görünme hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
VRAM 2048MB olarak config dosyasını kullanın derken neyi kast ettiniz?
Bir de bu kextleri yükledikten sonra Clover Configurator da Graphics sekmesinde Inject Intel seçeneğini seçecek miyim? Bir de eğer seçeceksem ig-platform-id olarak ne gireceğim?

@claus, 2048MB görünme olayı config dosyası ile ilgili değil. İg-platform-id kısmına 0x01660004 girip inject intel seçeneğini seçtiğimde 2048MB görünüyor ama görüntü bozuluyor böyle yapınca.
Ayrıca fark ettim ki IntelGraphicsFixup.kext açılışta hiç yüklenmiyor. Sizin söylediğiniz araçla /L/E konumuna yükledim. Yükledikten sonra konumu açıp orada olduğunu da teyit ettim ama yine de kextstat ta bu kexti göremiyorum. Acaba bundan dolayı mı sorunu aşamıyorum ki?
Lilu isminde bir kext olmadığı için açılmıyormuş. Kextutil ile öğrendim bunu. O kexti indirip kurdum. Şimdi sorunsuz şekilde IntelGraphicsFixup kexti açılışta yükleniyor ama sorun çözülmedi malesef.

Sorun Çözüldü. Nasıl olduğu konusunda net bir fikrim olmamakla birlikte bundan sonraki aşamalar için de fikirlerinizi almak istiyorum. Olur da yeniden kurmak zorunda kalırsam aynı sorunu yaşamamak adına ne yapabilirim diye. Çünkü dediğim gibi net olarak nasıl çözüldüğü konusunda bir fikrim yok.
İg-platform-id kısmına 0x0166000A girdim, yeniden başlattığımda sorun ortadan kalkmıştı.
Ekran Resmi 2017-09-19 09.06.09.png

Ama sorun şu ki, ben bu kodu daha önce kullanmıştım ve kilit ekranı gelmesi gereken yere kadar kodlar akıyordu ve pat diye ekran kararıyordu. Şimdi ne oldu da böyle oldu pek anlamadım ama en son yaptığım bazı değişiklikler var kext bazında. Onunla alakalı olabilir diye düşünüyorum.
Bu sorunu çözmek için kurduğum, bazı değiştirilmiş kext dosyaları vardı. Onları kaldırıp orijinal olduğunu düşündüğüm dosyaları kurdum yerine ama dediğim gibi emin olamıyorum.
Dosyaları da dropbox a attım, paylaştım, belki birinin işine yarar diye.
Daha önce bu kodu girdiğimde siyah ekran çıktığında yüklü olmayan kext dosyalarını olduğu gibi ekledim dropbox'a. Hangisinin sorunu çözdüğünü bilmiyorum. Açıkçası deneme yanılma yaparak çözebilirim ama tekrar bozulsun istemiyorum.
Son olarak Config.plist dosyam da dropbox listesinde mevcut. Ayarları kontrol etmek isteyenler yine oradan bakabilirler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı