Çözüldü macOS Sierra HD530 Tanıtma Problemi

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

maestra

Kilopat
Makaleler
12
Yer
Antalya
Daha fazla  
Meslek
Music Producer | Hasan Çiyiltepe
Selamlar arkadaşlar,
Sizlere yardım etmeye çalışsakta bazı problemlerde bizde takılabiliyoruz. Defalarca kurulum yaptığım sistem şimdi problem yaratmaya başladı. Nedenini anlamadığım bir şekilde boot ederken ekran kartında takılıyor ve ''IOScreenLockState'' hatası alıyorum. İnject Intel seçeneğini kaldırdığımda ise sistem başlıyor. Sistem başladıktan sonra Device ID ve PCIID kurulumlarını yapıp HD530'u aktif ettikten sonra sistem açılmıyor ve yeniden bahsettiğim hatada kalıyor. Benim'de bilgimin yetmediği yerde sizlerde yardımcı olursanız sevinirim. :)

@claus sayın meslektaşım sizleride bekleriz :):)

19807857_10213970880533925_106940713_o.jpg

Merhaba,

Aynı anakartın i7-7700 işlemcilisinde onboard HD 630 ekran kartını ne yaparsam yapayım 11 Mb üzeri tanıtamadım. Muhtemelen DSDT veya bios üzerinde VRAM ayarı ile ilgili bir düzenleme yapılması gerekiyor. Harici GTX 1050 Ti üzerinde HDMİ audio da tüm metodları denememe rağmen, cevap vermiyor. Bu durumu da Nvidia Web driver sorunu olarak görüyorum.

Merhaba,

Aynı anakartın i7-7700 işlemcilisinde onboard HD 630 ekran kartını ne yaparsam yapayım 11 Mb üzeri tanıtamadım. Muhtemelen DSDT veya bios üzerinde VRAM ayarı ile ilgili bir düzenleme yapılması gerekiyor. Harici GTX 1050 Ti üzerinde HDMİ audio da tüm metodları denememe rağmen, cevap vermiyor. Bu durumu da Nvidia Web driver sorunu olarak görüyorum.

Bu konuda sana yardımcı olabilirim en azından sen şansını denersin fakat ben GPUyu tanıttığım an sistem açılmıyor...

Sistemin açılmama sorunu benim de başıma geldi. Dediğim gibi BIOS ayarları ile ilgili bir durumu söz konusu. Çözümü paylaşırsanız memnun oluruz.

@maestra üstad bir çözüm bulabildiniz mi?

Fake ID kısmını boş geçin. İg-platform id kısmına 0x19120000 yazıp,
Inject Intel ve Inject EDID işaretleyip deneyin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı