macOS sistem verileri çok fazla yer kaplıyor

CrashTech

Kilopat
Merhabalar iyi günler. MacBook Air cihazımda sistem verileri bölümü diskte neredeyse 70 GB alan kaplıyor. Bu normal midir? Kapladığı yeri azaltmanın bir yolu var mıdır?

Ekran Resmi 2022-01-26 18.14.05.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar iyi günler. MacBook Air cihazımda sistem verileri bölümü diskte neredeyse 70 GB alan kaplıyor. Bu normal midir? Kapladığı yeri azaltmanın bir yolu var mıdır?

Eki Görüntüle 1283310
10.15 ---> 11.0 gibi büyük bir sürüm güncellemesi yaptınız mı? Eğer yaptıysanız macOS'i formatlayabilirsiniz ancak Mac modelleri nedir?

M1 işlemcili olan Macbook Air kullanıyorum. Ne yapmam gerektiğini detaylı söyler misiniz? Tam anlayamadım da :)
Aşağıdaki imajı balena etcher ile en az 32 GB'lık bir USB'ye yazdır. Videoda disk seçim ekranını açınca Options seçeneğine basıyor. Sen USB diski seçeceksin. Onun dışında yapman gereken her şey aynı. İyi yüklemeler :D
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Önemli dosyalar var ise onlar yedeklenebilir.

Bir şeyi kafadan atarak söylemiyoruz. @CrashTech dediğimi yapabilirsiniz :)

Ben kafandan atarak söylüyorsun diye bir şey dedim mi? Bu arada ilk seri M1 maclerse recovery modları sıkıntılı. Bir de bir sürü imajda hatalar var yüzüne vurmak istemiyorum ama sen bilirsin.

Geri
Yukarı