macOS SSD gözükmüyor

Peki hangi Bootloader'ı kullanıyorsun? (OpenCore ya da Clover)

Hiçbiri hocam, sadece Windows açılıyor bitti. Ben de Windows bilgisayarimı MacOS yapmak istiyorum. Ama bilmiyorum bu Foxconn'da ayarlar nasıl? Neyse yaptım sonda ise Disk İzlencelerinde SSD'yi görmedi. Google yaptım ama yine de guman oldugum yer BIOS kaldı.

Hicbiri hocam, sadece Windows aciliyor bitti. Ben de Windows bilgisayarimi Mac OC yapmak istiyorum. Ama bilmiyorum bu Foxconn'da ayarlar nasil? Neyse yaptim sonda ise disk Utility-de SSD gorsenmedi. Google yaptim ama yine de guman oldugum yer BIOS kaldı.
USB içinde kext klasörü içine bu sürücüyü ekle. USB ile açtığın zaman Clover yazıyorsa uygun Config ile tekrardan başlatman yeterli.

USB içinde kext klasörü içine bu sürücüyü ekle. USB ile açtığın zaman Clover yazıyorsa uygun Config ile tekrardan başlatman yeterli.

Tamam hocam, şimdi Big Sur indiriyorum. İnşallah SSD gözükür.

Hocam bu dmgni (yani MacOS'u)hangi programla USB'e yazacağım?
Hocam rahatsiz etdigim icin uzr dilerim. Hocam macOS Big Sur 11.0.1 Intel & AMD Kurulum İmajı bunun bir egitimi varmi nasil kurulucagindan?
Söyledeyim problem bu hiçbir discler gözukmüyor.

Dosya Ekleri

• IMG_20201217_011240.jpg
    IMG_20201217_011240.jpg
    91,2 KB · Görüntüleme: 17
  • IMG_20201217_011250.jpg
    IMG_20201217_011250.jpg
    170,3 KB · Görüntüleme: 22
Son düzenleme:

Geri
Yukarı