macOS ve Windows nasıl kurulur?

Daha fazla  
RAM
16 Gb ram
SSD veya HDD modeli
Adata
Ekran kartı
Rx6600
Anakart
B450
İşlemci
5500
Merhaba, uzun zamandır hayalimdi.
Gigabyte B450 mk anakart.
RX 6600 ekran kartı AMD 5500 işlemcim var uyuralarınız olursa diye belirtsim diski ikiye bölüp Windows 10 ve macOS kullanacağım ama sorun şu Recep abinin makelesinden indirmeyeyi yaptım EFI klasöründe video dışında dosyalar var zaten Recep abide olduğu gibi bir dosya formatı gelmedi karşıma.
RAW değildi bende dosya DMG olaral geldi bende degişmişdir dedim yazdırdım ama sadece bu var.

Dosyalar bunlar silip makaledileri mi buraya koymam gerekir emin olamadım.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2023-05-14 070637.png
    Ekran görüntüsü 2023-05-14 070637.png
    165,5 KB · Görüntüleme: 42
Son düzenleyen: Moderatör:
Teşekkür ederim sorunu farklı bir configle halletdim siz cevap vermeden kusura bakmayın öncelikle kurulumu yaparken Ağ kısmında sorun yaşadım çökme oluyor diye ve ağ yok dedim görsel bırakıyorum sonrasında kurulum oldu ama etherneti algılamıyor malesef ataştırma yaptım ama çözemedim maalesef.

Bu EFI'yi deneyebilirsin:
Tüm sorunları ses internet sayenizde halletdim ama bu macera kısa sürdü sanırım nekadar zor olsada belki bir gün son kararım olursa mac bir cihaza geçerim tam bir performans alamıyorum windowsdan iyidir tabi yinede. Sanırım adobe uygulamalarını kuramıyoruz yada ben kuramadım temiz bir 11 kurup öyle devam edeceğim herkese teşekkürler aynı sisteme sahip olan arkadaşlar iletişime geçebilirler.

Dosya Ekleri

• IMG_0186.jpeg
    IMG_0186.jpeg
    306,8 KB · Görüntüleme: 29
  • IMG_0187.jpeg
    IMG_0187.jpeg
    177 KB · Görüntüleme: 27
  • IMG_0186.jpeg
    IMG_0186.jpeg
    306,8 KB · Görüntüleme: 30
Adobe ufak bir düzenleme ile kullanılabiliyor.

Yani konuda epey hata sorun birikti bunun için kusura bakmayın ben aldıgım hatanın çözümlerinde ve maalesef indirdim crackli Adobe kurulumlarında olumlu sonuç elde edemedim rıd hatası aldım sürekli Photoshop 23 ve 20 kurulumlarında maalesef borçlardan sebep tekrar amelelik diyecegim dönemi başlayacagı için bende daha geniş ve daha düzeltilmiş bir zamana bırakayım dedim açıkçası şimdi sizin yorumunuz sebebiyle en başdan kurulum yapacagım ve detaylı testlere geçecegim ve en sonunda kendi donanımın için başarılı olan ve sorunların oldugu sizlerden aldıgım desdekleri içeren güzel bir konu hazırlayacagım başlayalım.

Teşekkür ederim sorunu farklı bir configle halletdim siz cevap vermeden kusura bakmayın öncelikle kurulumu yaparken Ağ kısmında sorun yaşadım çökme oluyor diye ve ağ yok dedim görsel bırakıyorum sonrasında kurulum oldu ama etherneti algılamıyor malesef ataştırma yaptım ama çözemedim maalesef.

Tüm sorunları ses internet sayenizde halletdim ama bu macera kısa sürdü sanırım nekadar zor olsada belki bir gün son kararım olursa mac bir cihaza geçerim tam bir performans alamıyorum windowsdan iyidir tabi yinede. Sanırım adobe uygulamalarını kuramıyoruz yada ben kuramadım temiz bir 11 kurup öyle devam edeceğim herkese teşekkürler aynı sisteme sahip olan arkadaşlar iletişime geçebilirler.
Saygıdeger Hocam teşekkürler sayenizde durumu aşdım şimdi windows üzerine bir deneme usb si hazırlayacagım tekrar sonrasında windows 11 de kuracagım temiz birtane

Adobe ufak bir düzenleme ile kullanılabiliyor.
Dostum Merhaba tekrar kurulumu yaptım senin aksine biosdan overlock yaptıgım halde senin hazırladığın config dosyası ile güncellemede yapmış olsam seninle aynı skorları aladım ama ilk kuruluma göre epey fark var performansımda emegin için ayrıca teşekkür ederim ama birkaç sorunum var maalesef onlara geçmeden önce skor bilgisini bırakmak istiyorum incelemen için
MacPro7,1 - Geekbench belki sende karşılaştırmalara yapmak istersin
sorumlarım şu şekilde arada sırada bir riot un başıma bela ettigi valorant ı oynamak isterim ama bir türlü Ventura içinde usb hazırlamayı başaramadım 2 gün uğraşıma rağmen bir ikincisi ise ben konularıda inceledim ama apple sitesinden bir süre sonra seri numarası denemesi yapmakta beni attıgı için defalarca denememe rağmen olumlu bir seri numarası bulamadım ve apple servislerini kullanamadım teşekkürler

Olumlu seri numarası ne demek? macOS'ta Valorant hakkında bilgim yok ve Windows'ta oynamanız daha mantıklı olacaktır. İşlemciler farklı fakat iMacPro1,1 deneyebilirsin.
7.1 i denemişdim onuda denerim olumlu demek şu geniş kavram kullanmak istedim çünkü seri numarasında birden çok kavram var örnegin işte garantisi devam ediyor etmiyor konudada var ama ben bulamadım ve apple servislerini çalıştıramadım bunu demek istemişdim evet valorant içinde zaten windows kurdum ekstradan yanına ama usb yi internet kafede kurmam gerekti

Olumlu seri numarası ne demek? macOS'ta Valorant hakkında bilgim yok ve Windows'ta oynamanız daha mantıklı olacaktır. İşlemciler farklı fakat iMacPro1,1 deneyebilirsin.
MacPro7,1 - Geekbench open cl skorum çok düşük sizin yaptığınız sisteme kıyasla bunu anlamakta zorlanıyorum

1693482256728.png

Dostum sen RX6600, ben RX6800 kullanıyorum. 5500 işlemcin, 5600 işlemcim var. Tam olarak neyi eşit olmasını, nasıl bekliyorsun? SMBIOS konusunda anlatmak istediğin ve/veya takıldığın kısmı anlayamadım. SMBIOS rehberinde de neyin ne olduğu gayet açık.

Dostum sen RX6600, ben RX6800 kullanıyorum. 5500 işlemcin, 5600 işlemcim var. Tam olarak neyi eşit olmasını, nasıl bekliyorsun? SMBIOS konusunda anlatmak istediğin ve/veya takıldığın kısmı anlayamadım. SMBIOS rehberinde de neyin ne olduğu gayet açık.
Kusura bakma sanırım çok fazla odaklanmışım ama yine'de gözden kaçırmışım fark etmişdim bir ara ama sonradan yine aynı sistem olduğunu düşündüm detayları yazayım hızlıca birincisi bu hata günlerdir peşimi bırakmıyor ender diyerek geçiyorum ve tekrar tekrar 3 üncü açılmada sistem açılıyor hata ise şu şekilde
1693549394426.jpeg

SMBIOS da ise birçok ayarı yaptım ama config çalışmadı seri numarası vb değiştirince buna bellki 2019 macpro seçmem sebep olmuştur ama aktif seri numarası orada bulabildim 1.1 i deneyeceğim şimdi senin de dediğin gibi.

Geri
Yukarı