Macun yenileme sonrası sıcaklık düşmedi

Hava ne kadar sıcak olursa olsun boştaki sıcaklığın en fazla 35-45 derece arası olması gerek. Tabi bu rakamlar laptop kullananlarda daha fazladır. Muhtemelen fanı veya başka bir bileşeni yanlış taktınız veya macunu fazla kalın sürdünüz.

60 normal Türkiye yanıyor. Ama ben laptopta boştayken 56 falan görüyorum bu kasalıda daha düşük olması gerekir.
Yok hocam 60 cidden normal değil. Ben i5-9600K kullanıyorum, çok ultra-süper bir soğutucum yok ortalama bir soğutucum var. En çok işlemciyi kullanan oyunlarda bile max 70 dereceleri görüyorum, boşta 60 aşırı fazla.

İşlemcim AMD Ryzen 5 3600 bazı konuştuğum kişiler hemen etkisini göstermeyecegini en az 1 hafta geçmesi gerektiğini söylediler ama durum şu anda böyle.

Normal değil hocam. Zaten yük altında 60 ile 80 derece arası normal değerler. Şimdi siz böyle diyorsunuz ama bunu yük altındayken de hesablayın.

Peki ben şu an 41 derecedeyim. Neden 55 derece laptopum? Ve soğutmasında herhangi bir sıkıntı da yok.
Hava ne kadar sıcak olursa olsun boştaki sıcaklığın en fazla 35-45 derece arası olması gerek. Tabi bu rakamlar laptop kullananlarda daha fazladır. Muhtemelen fanı veya başka bir bileşeni yanlış taktınız veya macunu fazla kalın sürdünüz.

Benim neden boşta 55 derece bir sıkıntı mı var sizce 41 derece bölgedeyim tam şu anda.

Geri
Yukarı