Termal macun uygulama sonrası sıcaklıklar düşmedi

Lawrence7

Centipat
Arctic MX-4 aldım 4 gr. İşlemciye sürmekte zorluk çektim biraz ama sürebildim yani. Fanı da temizledim taktım ama sıcaklıklar aynı? Sebebi ne olabilir, 50 TL boşa gitti herhalde :(

Aldığınız değerleri de yazarsanız sevinirim.

Sıcaklıklar sürmeden önce yük altında nasıldı? Sürdükten sonra kaç saat veya gün geçti? Sürme işleminde yaymayı ince tabaka halinde beceremeyeceksen ortaya bezelye büyüklüğünde nokta sıkıp soğutucuyu yerleştirecektin. Soğutucu onu yayardı zaten.

Aldığınız değerleri de yazarsanız sevinirim.
55- 66 değerlerinde geziyor. macun sürmedikten önce yoktu macun zaten çok az kalmıştır değerler 45-50'idi.
Eski macununuz kurumadıysa normal düşmemesi.
eski macun yoktu ki. ilk defa sürüyorum pc yi çalışalı 4-5 ay oldu.
Sırf şu cümleden bile bir sıkıntı olduğu belli. Sıcaklık değerlerini, sürme işlemini nasıl yaptığınızı anlatın.
aynen korkuyorumm hızlıca yazdım.
Sıcaklıklar sürmeden önce yük altında nasıldı? Sürdükten sonra kaç saat veya gün geçti? Sürme işleminde yaymayı ince tabaka halinde beceremeyeceksen ortaya bezelye büyüklüğünde nokta sıkıp soğutucuyu yerleştirecektin. Soğutucu onu yayardı zaten.
sürmeden önce sıcaklık yük altında 90 - 105 seviyelerindeydi, sürdükten sonra hemen çalıştırdım pc yi. ince tabaka halında yaptım ortasına biraz daha bıraktım yayılsın diye. keşke dediğiniz şekilde yapsaydım :(

Sen ayrıntı vermemişsin. Ben bu ayrıntıları sorayım.
  • Dizüstü Bilgisayar mı yoksa Masaüstü Bilgisayar mı?
  • Nasıl sürdün? Ne kadar sürdün? Yanığa sürülen yoğurt gibi bol bol mu sıktın? Yoksa cimrilik edip çok az mı sıktın?
  • Tüm çipin üzerine yaydın mı?
  • Vidalarını sıktın mı?
  • Uyguladıktan sonra bekledin mi?

Muhtemelen macunu yanlış sürmüşsündür macunun tümünü sıktıysan da sorun yok bir ıslak mendille işin tamam korkulacak bir şey yok sadece yeni macun alman ve azzıcık sürüp yedirmen gerekiyor.

Sen ayrıntı vermemişsin. Ben bu ayrıntıları sorayım.
  • Dizüstü bilgisayar mı yoksa masaüstü bilgisayar mı?
  • Nasıl sürdün? Ne kadar sürdün? Yanığa sürülen yoğurt gibi bol bol mu sıktın? Yoksa cimrilik edip çok az mı sıktın?
  • Tüm çipin üzerine yaydın mı?
  • Vidalarını sıktın mı?
  • Uyguladıktan sonra bekledin mi?
Masaüstü, ince tabaka yaptim fakat işlemciye bazi yerlerinde başlık kaldi çok az. Oralarada sürdüm ortasina küçük bir tane biraktim yayilsin diye. Stok fan olduğu için taktim direk. Beklemedim çalıştırdım hemen şu an kapatacamda PC'yi. Bilgisayar kapatmayin yazıyor Windows hazırlanıyor diyor ne yapmam gerekiyor?
Muhtemelen macunu yanlış sürmüşsündür macunun tümünü sıktıysan da sorun yok bir ıslak mendille işin tamam korkulacak bir şey yok sadece yeni macun alman ve azıcık sürüp yedirmen gerekiyor.
Vardır yine içinde son şansım olabilir.
Tekrar kasayi açıp baksam mi acaba?

Son düzenleyen: Moderatör:
Masaüstü, ince tabaka yaptim fakat işlemciye bazi yerlerinde başlık kaldi çok az. Oralarada sürdüm ortasina küçük bir tane biraktim yayilsin diye. Stok fan olduğu için taktim direk. beklemwdim çalıştırdım henmen şuan kapatacamda pc y. Bilgisayar kapatmayin yazıyor windows hazırlanıyor diyor ne yapmam gerekiyor ?

Vardır yine içinde son şansım olabilir.
Tekrar kasayi açıp baksammi acaba ?
Sadece çok küçük damlatacaksınız ve yayacaksınız. Windows güncelleme yapıyordur büyük ihtimalle endişelenmeyin.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı