Maddi Durumumuz İyi Ama Harçlık Vermiyorlar

• Konuyu başlatan swica
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 15
  • Görüntüleme 8B

swica

Hectopat
Makaleler
1
Babam devlet üniversitesinde bilgisayar mühendisliği bölümünde öğretim görevlisi ve doçent doktor. Övünmek için söylemiyorum yanlış anlamayın. Konu şu bunun üstüne bir de birkaç evden kira alıyor. Lise 2 gidiyorum ve bu yaşıma kadar hiç harçlık almadım. Hiç bir zaman hayalim olan bir şey alamadım bu yüzden. Arkadaşlarımın babası iş bulamıyor olmasına rağmen günlük 15-20 TL alıyorlar. Okuldaki arkadaşlarım her gün okulda 2 derste bir kantine giderken ben en son okulda ilkokulda yemek yemiştim. Hayallerim olan şeyleri almak istiyorum ama bu yüzden alamıyorum. Ne yapmam gerek? Konuşmayı çok denedim ama param yok diyor sürekli ama olduğuna dair kanıtlarım da var ama para vermiyor yine de. Ne yapmam lazım ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Şımartmak istemiyor seni. Gayet normal bir durum. Eğer hayalinizde ki şeyleri alırsanız ve her istediğiniz parayı verirse okulun ve bir işte çalışıp para kazanmanın bir anlamı olmaz sizin için. Yine de haftada 30-40 TL harçlık vermesi gerekiyor. Bunun hakkında konuşun, okul harçlıklarıyla her istediğini almak arasında çok fark var.

Bana günlük 10TL veriyorlardı ve azcık yememden kısarak istediğim mouse'u, hoparlörü, SSD'yi alabiliyordum. Sizin de istediğiniz tam olarak bu anladığım kadarıyla fakat ne yaparsınız da para verirler bir fikrim yok. Yemek yemeden nasıl duruyorsunuz bütün gün okulda, elbet karnınız acıkıyordur.

Bendede aynı durum var. Her yanına gittiğimde bira balık ya da et ama bana gelince param yok.Daha öncede yuksek miktara arsa satmislar.Ama vermeyince vermiyorlar.Eğer istediğin bir şey varsa çalisip alicaksin.Ben bilgisayarimi calisip aldim.Ya da babaannenden falan isteyebilirsin.

Lise 2 gidiyorum ve bu yaşıma kadar hiç harçlık almadım.

Harçlık vermemesindeki sebep nedir?
Başta yeteri kadar harçlık alamadığını düşündüm ancak sana hiç harçlık vermiyormuş.

Baban cimri birisi midir?
Annen çalışmıyor mu? O da harçlık vermiyor mu?

Para vermeyerek iyi yapıyor, şımartmıyor tarzı şeyler söyleyenler neye dayanarak söylüyor bunu anlamıyorum. Yahu arkadaş hiç para almıyormuş, bir miktar bile belirtmemiş. Ben haftalık 100 lira alıyorum ama harcamam gereken kadarını harcıyorum, kalanını kenara atıp biriktiriyorum. Almak istediğim şeyleri kendim alabiliyorum. Şımarma gibi şeyler kişinin karakteriyle ve ailesinin yetiştirmesiyle alakalı. Harçlık almayan öğrenci mi olur yahu? Babanı çağır oturun düzgünce konuşun. Durumdan duyduğun rahatsızlığı belirt, ciddi bir şekilde konuş. Çevrendekilerden örnek ver. Olmadı bir de annenle konuşursun.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı