Annem maddi durumumuz olmadığı halde araba almak istiyor

blademasterkayle

Hectopat
Daha fazla  
Toplam eve giren para iki asgari ücret olmasına rağmen annem inatla 30000 TL'ye araba almak istiyor. Size bunu düşünmem garip gelebilir ama gerçekten zaten kriz varken para ihtiyaçlara anca yeterken çok saçma. Herhangi bir birikmişimiz de yok. Nasıl vazgeçirebilirim?

Mesela ben. İstediğim bir şeyi elde etmek için her şeyi yaparım. Elde ettikten sonra anlamsızca isteğim son buluyor. Bir aralar bende araba almayı çok istiyordum artık gerek duymuyorum. Farklı şeylere yönlendirmeyi deneyebilirsin.

Annenize alacağınız (daha doğrusu babanızın alacağı) uygun fiyatlı bir araç işini görecektir, bunu düşünmeniz güzel bir olay ama bu parayı kazananları düşündürmeli, annenizin otomobil için biriktirdiği bir birikimi olabilir.

Bir hevestir geçer gider.Ailenizde ve yakınlarınızda varsa kötü tecrübe yaşamış birileri hemen onlarla temasa geç.Onları örnek göster.Yada gerçek ihtiyacınız olan herneyse ama alım gücünüz olabilecek onu alın.Bunun borcu bitmeden alamayız gibi.Ben kendimide böyle yeniyorum bazen.Bana da bazen gereksiz alış veriş dürtüleri geliyor ama çok şükür halediyorum bu şekilde.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı