Maddi imkanları kısıtlı birisi nasıl üniversite okuyabilir?

snezzy

Centipat
Makaleler
2
Daha fazla  
Arkadaşlar sorularım olacak.

1. Ekonomik durumumuz kısıtlı, ben nasıl üniversite okuyabilirim?

2. Hukuk okumak istiyorum TYT ve AYT ne zaman çalışmaya başlamalıyım?

3. Hukuk fakültelerinde haftada kaç gün ders oluyor?

4. Bir ders kaç dk sürüyor?

Son düzenleyen: Moderatör:
Dersin kaç dakika süreceği tamamen dersi işleyen profesör, doçent veya öğretim üyesine bağlı. Burs başvurusunda bulunabilirsiniz, dediğiniz gibiyse yüksek ihtimal burs çıkacaktır. TYT ve AYT'ye ne zaman başlamanız gerektiğini bilemeyiz, aslında çalışma olayı sadece kişiye bağlı. Bazıları konuları tekte anlar, bazıları birkaç tekrarda anlar. Bilemeyiz. Bence genel olarak 11. sınıf yazında başlanmalı.

Şuan düşünmen gereken üniversiteyi nasıl okuyacağın, parayı halledip halledemeyeceğin değil. YKS'de başarılı olup olamayacağın. Başarılı olursan burslarla aylık paranı çıkartıyorsun, ablamdan biliyorum. Ders çalışmaya bak.

Hukuk okumuyorum ama üniversitede derse gitmek lise kadar vaktini almıyor. Bazı günler hiç dersin olmuyor bazı günler 3-4 ders olabiliyor. Part time çalışabilirsin. Yaz tatillerinde çalışıp para biriktirebilirsin üniversiteye gittiğinde o parayı kullanabilirsin burs-kredi alırsan ve yurtta kalırsan pek sorun yaşamazsın. Ailemden en ufak maddi bir yardım almıyorum ve sigara gibi bir illete para savurmama rağmen idare edebiliyorum. Tutumlu olan birisi her türlü okuyabilir.

1. ekonomik durumumuz kısıtlı, ben nasıl üniversite okuyabilirim? Sabah okula, akşam işe gidebilirsin.

2. hukuk okumak istiyorum TYT ve AYT ne zaman çalışmaya başlamalıyım? Bence şimdiden başla.

3. hukuk fakültelerinde haftada kaç gün ders oluyor? 3-6 saat.

4. bir ders kaç dk sürüyor? Onu bilmiyorum maalesef.

Yeni konular

Geri
Yukarı