Madenci sorunsalı

Gayet de ayni seye dayanarak ornek verdim, batinca sana manipulatif olmus demek ki.

Şu cümleye karşı ne denir ki? Seviyeniz ortada.

Turkiye'de fizik profesoru olmanin ilahiyat profesoru olmaktan daha zor olmadigini iddia edeceksen de bos yere tartismayalim.

Her ikisi de "profesör" olmak için uzmanlık alanlarında aynı süreci tamamlamalılar ve yaptıklari isle ilgili alan da "fizik" ve "ilahiyat" kelimeleri ile gayet kolay ayırt edilebiliyor. Fiziğin ilahiyata göre zorluğu konusu farklı bir durum. Sizinle tartışmak lüzumsuz zaten, onu önceden tecrübe etmiştim.

Şu cümleye karşı ne denir ki? Seviyeniz ortada.

Oyle felsefeci triplerine girmeye benzemez, aninda ad hominem yaptiriverir insana.

Aslinda cikis argumanin zayif, birisi zor sartlarda calisiyor; digeri takiliyor; her ikisine de madenci dememiz dogru degil.

Hayir, ozunde ayni patern ile calisiyorlar.Eger zorluk sifata kistas ise ilahiyat profesorune de profesor dememeliyiz. -> Bunun sana sacma gelmesinin sebebi senin dediginin sacma olmasi cunku ayni sekilde mantik yurutuyorum.

Fiziğin ilahiyata göre zorluğu konusu farklı bir durum.

Eger o farkli durumsa, ilk mesajinda toz duman altinda calistigini yazmayacaktin.

Dedigim gibi, felsefeci triplerine girmeye benzemez tartismak, sen sadece agdali sekilde konusmaya calisip sacmaliyorsun.

Madenci bir işci sıfatıdır. Bana göre yerin altındaki ve bilgisayar işçidir. Fakat ikisinin bir iş vereni vardır. Madencileri çalıştıran ve bilgisayarı kullanan bireyde iş veren olur bu durumda.

Oyle felsefeci triplerine girmeye benzemez, aninda ad hominem yaptiriverir insana.

Aslinda cikis argumanin zayif, birisi zor sartlarda calisiyor; digeri takiliyor; her ikisine de madenci dememiz dogru degil.

Hayir, ozunde ayni patern ile calisiyorlar.Eger zorluk sifata kistas ise ilahiyat profesorune de profesor dememeliyiz. -> Bunun sana sacma gelmesinin sebebi senin dediginin sacma olmasi cunku ayni sekilde mantik yurutuyorum.

Eger o farkli durumsa, ilk mesajinda toz duman altinda calistigini yazmayacaktin.

Dedigim gibi, felsefeci triplerine girmeye benzemez tartismak, sen sadece agdali sekilde konusmaya calisip sacmaliyorsun.

Ad hominem ne demek bildiğinizden emin değilim ama sizin yaptığınız olduğu bariz. Durumu konuşmaktan ziyade sürekli bir karalama derdindesiniz. Madenci tanımı madende kazma sallayan kişidir. Bunu belirtmem üzerinden, profesör bağlantısı kurmanız ve bunda diretmeniz, uzerine bir de konuyu abuk sabuk yerlere çekmenizi karalama safsatası olarak adlandırmak daha doğru olur.

Bir haftadır mining ile uğraşıyorum, uyku kalmadı stabil bir ayar bulacağım diye. Göründüğü gibi emeksiz ve kolay iş değil. Keşke evimde otururken bilgisayar kazsa kendi kendine. 🥰

Not: Bulamadım.
Biraz abartı gibi geldi bu dediğiniz. Stabil ayar bulmak için uğraşılır bir nebze ama kartın potansiyelinin de bir sınırı var illaki. Ne için, hangi ayarı 1 hafta uykusuz kalacak kadar denediniz ?

Maden kazan kişiye veya Maden'i işleten kişiye madenci deniyor. Biz işletme kısmını yok sayalım şimdilik. Elimizde maden kazan kişi veya bir araç kalıyor. Yapılan eylem kazmak. Yer altında toz soluyarak maden kazan bir insan var, diğer tarafta sürekli çalışmaktan ısınan bir ekran kartı var. Hangisinin işi daha zor? Hepsi kendi şartlarında/durumlarında değerlendirilmeli. Yapılan eylem hem insana hem de ekran kartına zararlı. İkisi de kendi şartlarına göre çok zorlanıyorlar. Baktığımız zaman ikisi de madencidir, çalışma şartları onlar sıfatını değiştirmez.

Bu konunun odağı daha çok dili nasıl kullandığımızla alakalı değil mi?

Madencilik yoğun bir fiziksel uğraş gerektiren ve ödül olarak maaş sunan bir meslekt iken öbür tarafta ise bir kavramı daha kolay izah edebilmek için kelimeye farklı bir anlam daha yükleyerek çağrışımda bulunmasına aracı oluyor.
İkisi de birbirinin laciverti işte. 😂

Yeni konular

Geri
Yukarı