Madenciler, Bitcoin'deki düşüş nedeniyle ekran kartlarını satmaya başladı

Umarım mining denen şeyin sonu gelir ve insanlar parayı bilek hakkı ile kazanır.
Parayı hak etmediğimi nereden çıkarıyorsun?

Bu işe sermaye koyuyorum, risk alıyorum, tonla driver, BIOS vs yazılım sorunuyla uğraşıyorum.
Temizliği, soğutması, bağlantısı...
Ama birileri oyun oynayacak diye beni kötü itham ediyor.

ETH biterse kartları satmayacağım, çünkü başka bir şey çıkar ve onu yaparım.
Zaten parasını da çıkardım.
Gerekirse üzerine sistem toplar her birini ihtiyaç sahibine veririm.

Kışın coinler gene artacak, o zaman göreceğim ağlamalarınızı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kışın coinler gene artacak, o zaman göreceğim ağlamalarınızı.

Madencilerin bencilliği yüzünden oyuncular mağdur oluyor.

Parayı hak etmediğimi nereden çıkarıyorsun?

Bir yazılımcı, işçi, esnaf vs. ile denk değil yaptığınız. İnsanlar kolay para kazanmayı o kadar istiyor ki...
Sadece olay mining değil. Dışarıya bakıyorum her yer emlakçı dolu. Sırf kolay para kazanacağım iye oyuncuları mağdur edemezsiniz. Birisi oyun oynamak için ekran kartı alır, sonra da ek gelir olsun diye mining yapar, ona tamam. Ama sırf mining yapmak için ekran kartı alanlar bence bencillik yapıyor.

Bir yazılımcı, işçi, esnaf vs. ile denk değil yaptığınız. İnsanlar kolay para kazanmayı o kadar istiyor ki...
Sadece olay mining değil. Dışarıya bakıyorum her yer emlakçı dolu. Sırf kolay para kazanacağım iye oyuncuları mağdur edemezsiniz. Birisi oyun oynamak için ekran kartı alır, sonra da ek gelir olsun diye mining yapar, ona tamam. Ama sırf mining yapmak için ekran kartı alanlar bence bencillik yapıyor.
"Oyuncular"da beklesin bir zahmet. Mining yaparken günde 10000 lira kazanmıyorsun ayrıca.

Bu habere göre ağda büyük bir açık olması gerekiyodu, öyle bi durum yok. Zorlukta kayda değer bir değişim yok. Haber çok mantıklı değil yani.

Daha ne kadar bekleyeceğiz. Sistem toplamak için yıllardır para biriktiren insanlar vardı. Ve onlarda bu zamana denk geldi.
Bu doğru olabilir ama mining ile kazanılan paranın haksız bir para olduğunu düşünmüyorum. Aylık zaten aşırı fazla bir para kazanmıyorsun kolay para kazanma yöntemi denmez bence.

Buna sen mi karar veriyorsun?

Gelir adaletsizliği konusuna girersek miningcilere değil topçu popçu sınıfına, siyasi çocuklarına ahkam keseceksiniz bize değil.

RTX3070 ile mining yapmak dururken GTA V oynamak zamanı ve imkanı boşa harcamaktır.

Ha parası olan gider alır, oynar. Olmayan gitsin ya ders çalışsın, ya da girsin işte çalışsın.

Al bak ben de böyle karar verdim.

Geri
Yukarı