Madencilik kazancı ne kadar?

Size ss olarak attığı miktarı 1 günde şu an kasmak istese aynı kartlardan 25 adet gerekiyor.
Blok zorlukları değiştiğinden dolayı oluyor bu durum. Hala aynı kartları kullanıyorsa şu an kazandığı miktar 0.22-0.23 gibi bir miktar olmalı günlük. Anlık kurla aylık 2000 TL bırakır bu işlemle de. Size nasıl 4000 TL bırakıyor demiş merak ettim şu an. Mümkünse mh/s değerlerini öğrenir misiniz? 38-41 arası bir şey olmalı bu hesapla da 2000 bırakıyor şu an.
Öğrendim ve geldim. Buyrun:
Size ss olarak attığı miktarı 1 günde şu an kasmak istese aynı kartlardan 25 adet gerekiyor.
Blok zorlukları değiştiğinden dolayı oluyor bu durum. Hala aynı kartları kullanıyorsa şu an kazandığı miktar 0.22-0.23 gibi bir miktar olmalı günlük. Anlık kurla aylık 2000 TL bırakır bu işlemle de. Size nasıl 4000 TL bırakıyor demiş merak ettim şu an. Mümkünse mh/s değerlerini öğrenir misiniz? 38-41 arası bir şey olmalı bu hesapla da 2000 bırakıyor şu an.
Yeni de bir ekleme yapmak istiyorum. Böyle söyledi, çok anladığım için bir şey diyemiyorum ben bu konu hakkında

Dosya Ekleri

• Screenshot_115.png
    Screenshot_115.png
    19,4 KB · Görüntüleme: 207
  • Screenshot_117.png
    Screenshot_117.png
    29,6 KB · Görüntüleme: 191
Kart başına 43.7 gibi bir mh/s değeri var demek oluyor. Yine de bu değerlerle kazanabileceği maksimum miktar 2600 2700 lira oluyor."mh/s price calculator" olarak aratıp değerleri girerseniz siz de görebilirsiniz.
Hocam öncelikle makinenin fiyatı konusunda özür diliyorum, 43 bin değil 35 bin TL'ymiş. Bu abi bana uzun uzun yine bir şeyler söyledi, ve ben çok bir şey anlamadım açıkçası ama eminim ki siz anlarsınız. Sistemin kuruluş tarihi 23 Ağustos:
Hocam bir şey diyeceğim dediğiniz kazançlar günlük mu aylık mı?
Günlük olmasının mümkün olduğunu düşünmüyorum :) Aylık kazançlar tabi ki.

Dosya Ekleri

• Screenshot_119.png
    Screenshot_119.png
    43,3 KB · Görüntüleme: 201
Şu anlık kurla çarpsak 3750 TL çıkıyor ve 870 TL elektrik faturasına gidiyor.
3750-870=2880 TL kazanıyor aylık.
1 Yıllığına çarpsak;
2880*12=34.560 TL çıkıyor.
Yani 35 bine aldığın makineyi 1 yılda anca çıkarıyor.

Şu anlık kurla çarpsak 3750 TL çıkıyor ve 870 TL elektrik faturasına gidiyor.
3750-870=2880 TL kazanıyor aylık.
1 Yıllığına çarpsak;
2880*12=34.560 TL çıkıyor.
Yani 35 bine aldığın makineyi 1 yılda anca çıkarıyor.
Doğru ancak unutmamak gereken bir konu var ki bu blok ödüllerine göre de değişiklik gösteriyormuş. Yani şu anki kazançlar bu şekilde ama önümüzde ki ay belki blok ödüllerinin fazla oluşundan dolayı kazancını 2'ye katlayabilir bu çok olası. Zaten bu işe geçim kapısı olarak bakmıyorum, bu çok yanlış bir düşünce olur. Pasif gelir kaynağı oluşturmak istiyorum, kazdığım coinler bir kenarda dursun ve ilerde belki şu anki ederinin 10 katı 20 katı olarak beni güzel yerlere taşısın istiyorum.. Yine sizin yazdığınıza göre hesap edecek olursak, en kötü ihtimalle senelik 35 bin TL para bırakacaksa, hiç uğraş, emek vermeden oturduğun yerden 35 bin TL'nin resmen hediyeymiş gibi sana gelmesi de hiç fena değil bence ki, her şeyden önemlisi gelecekte ne olacağını düşünmek. Farz edin ki kazdığınız coinleri harcamadınız, ve bugünkü Ethereum bitcoin gibi 10.000 dolarlı seviyeleri gördü ki, bitcoinin 100 bin dolarlı seviyelere çıkması bile bekleniyor. Bir sürü ethereum, tanesi 10.000 dolardan.. Hayali bile insanın içini hoş etmeye yetiyor :)

Kriptoyu bu kadar bilen birisi Mart ayında o 35.000'i BTC'ye basar şimdi 150K yapardı (ben bile 3K basıp 12K yaptım). Bu haliyle minerlık amelelikten fazlası değil.
Hocam bir de şöyle baksak. Mining ile şu anki kazdığım ethereum'ların örnek veriyorum 5 sene sonra ki piyasa değeri? Bu geleceğe çok iyi bir yatırım değil midir?

Yeni konular

Geri
Yukarı