Madencilik kazancı ne kadar?

Haklısın BTC gün gittikçe artıyor. Mining yerine BTC yatırım yapsaydı daha kazançlı çıkıyormuş.

Çok sağlam bir alım fırsatıydı Mart ayı, çok tatlı düştü ufukta da virüsün yol açacağı şeyler görününce uzun vadede artacağı belliydi. 8 ayda 3'e katladı tertemiz para.

Hocam bir de şöyle baksak. Mining ile şu anki kazdığım ethereum'ların örnek veriyorum 5 sene sonra ki piyasa değeri? Bu geleceğe çok iyi bir yatırım değil midir?

Kazdığın Ethereum'ları tutarsan cebinden gidecek para. Hem kazanacaksın hem giderlerini ödeyeceksin normalde. 5 sene sonrasını kimse bilemez bak 2017'de nerelerdeydi şimdi yeni yeni o seviyeye geri yaklaşıyor. 2021'de 3-4 kat değer kaybetse ne yapacaksın mesela. Tercih meselesi ama risklerin de farkında olman lazım. 2018'de sahibinden.com baştan aşağı satılık mining riglerle doluydu. Cebinde seni kurtaracak ek birikimin varsa gir ama varını yoğunu bu işe koyma.

Ekleme; ben bunu bir de BTC baz alarak yazdım. Ethereum nerelerdeydi şimdi nerede.

Screenshot_1.png

Çok sağlam bir alım fırsatıydı Mart ayı, çok tatlı düştü ufukta da virüsün yol açacağı şeyler görününce uzun vadede artacağı belliydi. 8 ayda 3'e katladı tertemiz para.

Kazdığın Ethereum'ları tutarsan cebinden gidecek para. Hem kazanacaksın hem giderlerini ödeyeceksin normalde. 5 sene sonrasını kimse bilemez bak 2017'de nerelerdeydi şimdi yeni yeni o seviyeye geri yaklaşıyor. 2021'de 3-4 kat değer kaybetse ne yapacaksın mesela. Tercih meselesi ama risklerin de farkında olman lazım. 2018'de sahibinden.com baştan aşağı satılık mining riglerle doluydu. Cebinde seni kurtaracak ek birikimin varsa gir ama varını yoğunu bu işe koyma.

Ekleme; ben bunu bir de BTC baz alarak yazdım. Ethereum nerelerdeydi şimdi nerede.

Eki Görüntüle 730004
2018 yılında sonra baya düşmüş hocam.

Rig kurmak yerine madem çok istiyorsunuz yükseleceğini önördüğünüz coinlerden alın, en azından donanım maliyetine katlanmak zorunda kalmazsınız.
Kimsenin lafına bakmayın.
Piyasaya çıkmayan bir coin bulup kazmak için gerçekten bu işin piri olmanız lazım. Yeni çıkan coinler nvidia kartlara uyumlu oluyor dip not.
Ne dersek diyelim siz kendinizi inandırmışsınız..

Edit : 5 ghs kaziyordum.

Bu madenci hayalperestler yüzünden bir ara ekran kartı bulamıyorduk. Oturdukları yerden para kazanma hayaline düşen kişiler için o iş bitti artık çok şükür.

Hiç başlama tavsiye etmem ben bu işe bir kez bulaştım BTC ilk piyasada yükselmeye başladığı zaman 1 BTC 1 yılda zor topladım ancak masrafım ile hesapladığımda zamanına göre 7.800$ civarındaydı ₺'ye çevirince de ortalama 27.000₺ yapıyordu masraflarım ise başından sonuna kadar 20.000₺ tuttu ki benim yaptığımda kur 3.5₺ gibi bir şeydi hani değmez benim o zaman aldığım yalan olmasın tam hatırlamıyorum takrbi sadece sistem 12.000₺ civarındaydı ben sadece 7.000₺ kazandım say o da para değil zaten.

Hiç başlama tavsiye etmem ben bu işe bir kez bulaştım BTC ilk piyasada yükselmeye başladığı zaman 1 BTC 1 yılda zor topladım ancak masrafım ile hesapladığımda zamanına göre 7.800$ civarındaydı ₺'ye çevirince de ortalama 27.000₺ yapıyordu masraflarım ise başından sonuna kadar 20.000₺ tuttu ki benim yaptığımda kur 3.5₺ gibi bir şeydi hani değmez benim o zaman aldığım yalan olmasın tam hatırlamıyorum takrbi sadece sistem 12.000₺ civarındaydı ben sadece 7.000₺ kazandım say o da para değil zaten.
Hocam bir çok kişi sizin dediklerinizi söylüyor ancak şu anda argümanlardan pozitif olanı sunan abimle görüştüğüm zaman, anlık olarak bu işi yaptığını ve kazançlarının çok iyi olduğunu söyledi. Kendisiyle dün gece saatlerinde konuştum ve sistemini ne zaman kurduğunu, kurduğundan beri hangi coinden ne kadar kazdığını sordum ve öğrendiğim bilgiler doğrultusunda bir hesaplama yaptım, hemen onu da sizinle paylaşayım isterseniz:

23 Ağustos başlangıç tarihi. (2 ay 16 gün)

Kazılan 2.86 ETH - 37.25 ETC

2.86 ETH anlık kurla = 1.286 dolar
37.25 ETC anlık kurla = 192 dolar
Toplam= 1.478 dolar

1.478 dolar anlık kurla = 15.677 TL

2 aylık elektrik faturası (evin kendi harcaması dahil)
1. ay= 830 TL
2. ay= 870 TL

Toplam = 1.700 TL

15.677-1.700 = 13.977 TL

Aylık ort. 5.590 TL kar.
Günlük ort. 179 TL kar.

Bu sonuçlara ulaştım. Bir çok insan bu işin bittiğini, mantıksız olduğunu söylüyor sizin gibi ancak çok yakınım bir canlı örnekte de olduğu gibi sonuçlar ortada... Ben de ne yapacağımı şaşırdım doğrusu :)

Geri
Yukarı