Madrid'de yaşadığım ilginç olay

İlginçmiş. Birilerine sallarken dikkat etmek gerek :D Benim de Paris'te komik olayım var. AVM'de en üst katlardan asansörle indik, yanımda arkadaşlar vardı. Kapı açılınca karşımıza iri yarı kaslı üç adam çıktı. Türk'e benzemiyorlardı, ben de havalı havalı "inelim de gençler binsin" dedim. Giderken arkamdan "siz genç değil misiniz lan" diye seslendi. Hemen vay abim benim moduna geçiş yaptım, herkes gülmekten yerlere yattı. Sonra muhabbeti kurduk, sağ olsunlar yedirip içirdiler, arabayla her yeri gezdirdiler. Erasmus'daydık fakirdik :D

Benzer bir durumu yaşamıştım. Çok güzel bir duygu ama. İnsanların dibindeyken çok rahatça dedikodularını yapıyorsun, hakaret etsen bile sorun yok. Ağız alışkanlığı bazen küfür de çıkıyordu ağzımdan. Şu kirli alışkanlıktan kurtulamadım. Bir gün dayak yiyeceğim ama hayırlısı. 😅

Senin kafandaki kaçak yaşam ile onunki bir değil ki? Mesela banka hesabına ihtiyacı yoktur, evi bir şekilde çözer fakat araba vs. de alamaz. Yine telefon alıp kullanamaz. Belki bir Türk akrabası yardımcı olursa o şekilde olur. Eğer bunlara okeysen kaçak yaşamakta bir şey yok. Fakat Amerika'daki gibi Meksika'da çeteden kaçtım diyip sığınmacı olarak ülkeye yerleşemezsiniz. 4-5 yıl çalışıp E1 tarzı vizeler alamazsınız.
Avrupa'da 10 yıllık maaş dökümanı bile göstersen, 1. gününde kaçak olarak başladıysan deport veya block edilirsin. Yani teyze gibi yaşamak zor değil. Tabii yaşamak denirse.

Arkadaşlar bu olayı yaşadım ve gerçekten merak ettiğim şeyler var. Paylaşabilecek bir yer bulamadım. :D
3 hafta önce İspanya'daydım ve Madrid'i gezme şansım oldu. Almudena Katedrali adında büyük bir kiliseye girecektim. Fotoğrafla anlatacağım. :D

Eki Görüntüle 1540276

Buraya bir arkadaşımla geldim. 1 numaralı yerden giriş yaparken 2 olan yerde, fotoğrafta belli olmasa da gene de uzak bir mesafe, bir dilenci gördüm. Mizah amaçlı arkadaşıma yüksek sesli bir şekilde şu dilenci kesin Türk'tür dedim. Kiliseyi gezdik dolaştık, çıkış 2 numaralı yerde. Çıkarken Türkçe konuştuğumuzu fark eden teyze bize seslendi, teyze Türk'müş. Teyzenin giyi mi falan bayağı kötü bir halde ayağında bir şey bile yoktu. Acıtasyon amaçlı olabilir, yorum yapamam. Teyzeye nereli olduğunu sorduk, Taksimliyim dedi. Şimdi az çok doğulu insanın konuşmasıdır,ten rengidir falan doğulu olduğu belli oluyor. İnanmadık, en sonunda Karslı olduğunu söyledi. Önceden Taksim'de dilencilik yaptığını ve orada işlerin çok iyi olduğunu söyledi. Burada yardım etmiyorlar dedi. Nasıl geldiğini sorduğumuz zaman ise bir kadının kendisini kandırıp altınlarını çaldığını ve buraya kaçak getirdiğini söyledi. Böyle saçma bir mizahi tahminimin doğru çıkmasına bayağı şaşırdım ve hala şaşırıyorum. Merak ettiğim kısım Avrupa'yı geçtim, Türkiye'ye en uzak Avrupa ülkelerinden birine kaçak gitmek bu kadar kolay mı?
Şaşırtmadı, her masadayız.

Yeni konular

Geri
Yukarı