Mafia 1 Definitive Edition vs Mafia 2 classic

Mafia 3 ne. Serinin çöpü.
Mafia 3'ün açılışı aslında fena değil ve mekanikleri de keyifli bir oynanış sunuyor fakat oyunun giriş sekansı bittikten sonra ve asıl oyun başladıktan sonra oyun gerçekten rezalet bir hale geliyor. :D

Eski halinde araba sürüşü mükemmeldi (!)

Mafia 1 araba sürüş mekaniği aşırı sıkıntılıydı. Yalnız hikayesi ve genel atmosfer bana az da olsa baba filmi hissiyatı vermişti. Hikayesini ve atmosferini çok beğenirim. Ayrıca ana karakterin ağırlığı, gittikçe zirveye doğru yükselişi bana daha güzel geliyor. Mafia 1 oynarken mafya olma hissini alabiliyorum fakat Mafia 2 oynarken kendimi bir mafyadan ziyade mafyaların ufak tefek ayak işlerini yürüten bir elemanmışım gibi hissediyorum. İki oyun da benim için çok önemli fakat 1 her ne kadar mekaniksel olarak günümüz için kanser de olsa çok başka seviye benim için.

O büyük soruyu soruyorum. Sizce hangisi daha iyi. Mafia 1 mi 2 mi? Doğru kıyaslama yapabilmek için Mafia 1 de sürümüne göre düşünmemiz lazım.

Mafia 1 oynamak istiyorsan direkt Mafia 1 al, de sürümüne bulaşma. Onun dışında Mafia 2 öneririm.

Geri
Yukarı