Mafia 2 overrated bir oyun

Serz

Hectopat
Bilmiyorum, bu oyun niye ülkemizde bu kadar sevildi? Hikayesi ilgimi çekmiyor oyun kendini oynattırmıyor, buglar fazla, Remastered oynuyorum ama oyun savemi silmem gerektiren bir bugla karşılaşıyorum? Bu nasıl bir sorumsuzluktur be hacım? Gerçekten bu kadar overrated bir oyun görmedim. Ben mi yanılıyorum yoksa sizde sıkıcı buldunuz mu oyunu?

Remastered sürümü bug dolu, kimse sevmiyor onu zaten. Orijinal halini oynayın Remastered ile arasında neredeyse hiçbir fark yok.

Hikayesini sevmediyseniz sizinle alakalı, hikayesi zaten konu olarak pek ilgi çekici değil fakat hikaye sunumu konusunda çok başarılı.

Nası sıkıcı ya? Yıllar önce normal halini bitirip aşırı keyif almıştım hikayesi mükemmeldi. Remastered haline yeni başladım , araba sürmek bile aşırı keyifli oyunda.

Abartı oyun olduğu bence de doğru ama kötü bir oyun değil bence ortalamanın üstünde hikayesi zevkli bir oyun save sistemi rezalet ama orası kesin.

O zaman yazmayın hocam ilgi mi istiyorsunuz.

Abartı oyun olduğu bence de doğru ama kötü bir oyun değil bence ortalamanın üstünde hikayesi zevkli bir oyun save sistemi rezalet ama orası kesin.

O zaman yazmayın hocam ilgi mi istiyorsunuz.
Hayır, Mafia 2 gibi bir oyuna overrated diyen adamın fikrinin detaylarını okumama gerek yok.

Bence de Türkiye içerisinde fazla abartılıyor. Bunun özellikle internet kafe oyunu olması etkisi var. İnternet kafelerde CS, KO, Metin2, FIFA(PES daha çok PS kafelerde oynanırdı) ve diğer tek oyunculu oyunlar vardı. Orada o oyunu ilk defa oynayan bir çocuk için, oyuna objektif bakamamaları normal. O zaman Prototype, Ninja Turtles oyunu falanda vardı. Ninja Turtles çok oynarlardı ama hiç adını duymuyorum.

Enis'in videoda da Mafia tarzı konuların sevildiğini söylüyorlar ki haklı. Ben saat 20:00 önce uyutulan, disiplinli bir ailede büyüdüm. Perşembe günleri gizlice kalkıp Kurtlar Vadisi Pusu izlemeye çalışırdım. Tabii babam ses duyup gelir ve kapatırdı. Bazen sesi aşırı kısıp yakalanmadığım da oluyordu. Ama benim kafa yapımda bir şeylere bağlanamama, en sevdiğim oyun için bile fanboy olamama gibi bir huyum var. Asla o bağı yakalayamıyorum. Belki Naruto animesi ile olmuş olabilir ama onda da fanboyları kadar değilim.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Global tarafta Mafia 1 göre çok da sevilen bir oyun değil. Oyun bana göre ileriye gitmek yerine geri gitmiş. İkinci oyunda zaten bütçe veya geliştirme aşamasında yayıncı baskısı gibi şeyler olduğunu hissediyorsunuz.

Ben de oyunu tam anlamıyla bitiremedim. Oyun yarısında sıkmaya başlıyor. Açık dünyası işlevsiz ve ilk oyuna göre de o atmosfere giremiyorsun. Bu atmosfere girememe, Mafia'nın bir tık kanser ve bazen uzun olan görevlerinde oyundan kopmanızı kolaylaştırıyor. Çoğu kişi hikaye bitişini de hiç sevmiyor.

İlk oyunu daha çok seviyorum. Ama ikinci oyun kötü değil. Sadece eksik diyebilirim. Mafia 1 gibi iyi bir remake hak ediyor. Ben bu arada eski sürümlerini oynadım. Yeni sürümleri de elimde var. Yeni sürümlerde Mafia 2 ve 3. oynun iyi yorum almadığını biliyorum. Ben Mafia 1 ve 2. oyunun ilk sürümlerini oynamıştım. Mafia 3 ise hiç bulaşmadım.

Tartışma kültürü olmayan fanboyları da göz ardı edip geçin.

Son düzenleme:
Hayır, Mafia 2 gibi bir oyuna overrated diyen adamın fikrinin detaylarını okumama gerek yok.

Toksik fanboy olmaya gerek yok adam beğenmediyse beğenmemiştir siz kendi görüşünüzü yazabilirsiniz böyle boş bir yorum atmanın anlamı yok bende Mafia 1'i çok sevememe rağmen Mafia 2 haterı değilim.

İlk çıktığı zaman o yılların grafiğine, oyun dinamiğine göre ve genel olarak hikayeye göre etkili bir oyundu. 2023 yılında oynarsam sevebileceğimi zannetmiyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı