Mağaza personelini şikayet edip işten çıkartmak

30 günde yeni bir dili akıcı bile konuşanlar varken bu arkadaş işini öğrenememiş. Ancak o sırada dalgın da olabilir ya da kötü bir gün de geçirmiş de olabilirdi. Keşke şikayet etmeseydiniz.

İşini liyakat ile yapacak bir sürü insan boşta bekliyorken iş sahibi olan birinin böyle lakayıt davranması (eğitim gördüğü halde) kabul edilemez. İşini beğenmeyebilirsin, o gün kötü şeyler yaşamış olabilirsin veya kafanda başka şeyler olabilir ama bunların hiçbiri işini kötü yapmana sebep değil. Bence siz doğru olanı yapmışsınız, belki oraya daha çok ihtiyacı olan ve işini layığı ile yapacak birisi geçecektir. Tabi nasıl bir yaptırım uygulanacağını bilmiyoruz.

Eğer size kaba davranmışsa hiç ayıp olmamış. Eğer normal bir dille söylemişse sizin onu uyarmanız lazımdı. Belki o da diğer çalışanlara sorup doğrusunu öğrenecekti. İşten çıkarılmanın acısını sadece yaşayanlar bilir.

İşini liyakat ile yapacak bir sürü insan boşta bekliyorken iş sahibi olan birinin böyle lakayıt davranması (eğitim gördüğü halde) kabul edilemez. İşini beğenmeyebilirsin, o gün kötü şeyler yaşamış olabilirsin veya kafanda başka şeyler olabilir ama bunların hiçbiri işini kötü yapmana sebep değil. Bence siz doğru olanı yapmışsınız, belki oraya daha çok ihtiyacı olan ve işini layığı ile yapacak birisi geçecektir. Tabi nasıl bir yaptırım uygulanacağını bilmiyoruz.
Personele Yaptırım tam olarak ne oluyor acaba para cezası gibi mi ?

Siz üstünüze düşeni yapmışsınız. İçinizi ferah tutun. Çalışan üslubunu düzgün tutar da hatasını anlarsa zaten işten çıkarılmaya gitmez diye düşünüyorum. Giderse de sizin yüzünüzden olmaz.

Geri
Yukarı