Türk Telekom'u BTK'ye şikayet etme

Karakurt5877

Hectopat
Makaleler
2
Daha önce birkaç konu açmıştım. "Türk Telekom çözülemeyen hız düşüklüğü ve CAT6 sonrası modem hat değerleri nasıl?" adlı konulardı. Sorunum ise 50 Mbps'lik bir paketim olduğu halde 10 Mbps almam. Cayma bedelini ödeyip çıkmak istedik ama çok pahalı bir fiyat istediler. 1780 TL. Bunun üzerine babamı ikna edip BTK ve CİMER'e cayma bedelini ödemeden çıkmak için şikayet başvurusunda yaptık ama ne gibi bir aşamalardan geçecek? Mahkemeye çağırılacak mıyız? Çözüm ortalama kaç gün sürecek? Gibi aklımda birkaç soru var. Umarım sonuç olumlu çıkar ve bu firmadan çıkabiliriz. Bu arada @kaiser soze hocama yardımları için çok teşekkür ederim. Aklımda kalan bu soruları yanıtlarsanız sevinirim. Sizce iyi bir şey mi yaptım, yoksa 1-2 hafta içinde belki çözerler diye beklemeli miydim? Bu arada sorunu yaklaşık 2 aydır çözemediler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Daha önce birkaç konu açmıştım. "Türk Telekom çözülemeyen hız düşüklüğü ve CAT6 sonrası modem hat değerleri nasıl?" adlı konulardı. Sorunum ise 50 Mbps'lik bir paketim olduğu halde 10 Mbps almam. Cayma bedelini ödeyip çıkmak istedik ama çok pahalı bir fiyat istediler. 1780 TL. Bunun üzerine babamı ikna edip BTK ve CİMER'e cayma bedelini ödemeden çıkmak için şikayet başvurusunda yaptık ama ne gibi bir aşamalardan geçecek? Mahkemeye çağırılacak mıyız? Çözüm ortalama kaç gün sürecek? Gibi aklımda birkaç soru var. Umarım sonuç olumlu çıkar ve bu firmadan çıkabiliriz. Bu arada @kaiser soze hocama yardımları için çok teşekkür ederim. Aklımda kalan bu soruları yanıtlarsanız sevinirim. Sizce iyi bir şey mi yaptım, yoksa 1-2 hafta içinde belki çözerler diye beklemeli miydim? Bu arada sorunu yaklaşık 2 aydır çözemediler.
Dostum yanlış sularda yüzüyorsun. BTK zaten TTNET'in adamı. Güçlü bi avukat tutarlar, sustururlar. Onlarla aşık atılmaz. Troll'e kafa tutmak gibi bişey. En mantıklı çözüm en düşük tarife olan 16 mbit'e geçip taahhüt doldurmak. En azından daha az ödersin. Bizim burda da altyapı yok malesef. 16'dan 50'ye geçecektim. Bu sefer Vodafone arıyor, biz türk telekom altyapısı kullanıyoruz, sistemde 100 mbit destekliyor sizin orası diyor, türk telekomu arıyorum altyapı yok yükseltemiyoruz diyor. 16 mbit'e mecburuz 😕 16 mbit ile 120 gb oyun indiriyom ıkına ıkına. 20 saat diyor. Karın olsa doğum yapsa , çocuk daha çabuk doğar yemin ederim.

Dostum yanlış sularda yüzüyorsun. BTK zaten TTNET'in adamı. Güçlü bir avukat tutarlar, sustururlar. Onlarla aşık atılmaz. Troll'e kafa tutmak gibi bir şey. En mantıklı çözüm en düşük tarife olan 16 Mbit'e geçip taahhüt doldurmak. En azından daha az ödersin. Bizim burada da altyapı yok maalesef. 16'dan 50'ye geçecektim. Bu sefer Vodafone arıyor, biz Türk Telekom altyapısı kullanıyoruz, sistemde 100 Mbit destekliyor sizin orası diyor, Türk Telekom'u arıyorum altyapı yok yükseltemiyoruz diyor. 16 Mbit'e mecburuz 😕 16 Mbit ile 120 GB oyun indiriyorum ıkına ıkına. 20 saat diyor. Karın olsa doğum yapsa, çocuk daha çabuk doğar yemin ederim.

@DeSeRT_TR o zaman şikayeti geri mi alsam veya şikayetin sonuçlanmasını mı beklesem? 1 senededir boşa para ödüyoruz. Eğer davayı onlar kazanırsa benden herhangi bir şey gidiyor mu? Eğer gitmiyorsa davanın sonuçlanması bekleyeyim. Eğer giderse senin dediğin gibi paketi 16 Mbps'ye düşürtüyüm.

O zaman şikayeti geri mi alsam veya şikayetin sonuçlanmasını mı beklesem? 1 senededir boşa para ödüyoruz. Eğer davayı onlar kazanırsa benden herhangi bir şey gidiyor mu? Eğer gitmiyorsa davanın sonuçlanması bekleyeyim. Eğer giderse senin dediğin gibi paketi 16 Mbps'ye düşürtüyüm.
Sen yarın direk ara 444 1 444 müşteri hizmetlerini , paketimi 16 mbit'e düşürün, altyapım yok de. Daha az ödersin 80 tl falan aylık.

Sen yarın direk ara 444 1 444 müşteri hizmetlerini, paketimi 16 Mbit'e düşürün, altyapım yok de. Daha az ödersin 80 TL falan aylık.

Aramıştım ama alt yapınız 66 Mbps destekliyor demişlerdi. Dediğim gibi eğer davayı kayıp ettiğimde benden bir şey gitmiyorsa davanın sonuçlanmasını bekleyeceğim.

Aramıştım ama alt yapınız 66 Mbps destekliyor demişlerdi. Dediğim gibi eğer davayı kayıp ettiğimde benden bir şey gitmiyorsa davanın sonuçlanmasını bekleyeceğim.
Abi sen destekliyor demelerine bakma. Bunların birbirinden haberi yok. Bana da vodafone 100 mbit destekliyor dedi, türk telekom en fazla 16 destekliyor dedi. İkisi de aynı altyapıyı kullanıyor.
Ara direk bana 16 mbit yetiyor tarife değiştircem de, uydur bişeyler. Niye fazla ödüyorsun almadığın hıza ? Saçma.

Akk Akn ile ilgili sorunu Turkcell Superonline ile yaşamıştım. Cimere yazdım 1 hafta için de haklılığımı bildiren mail hem cimerden hem de Turkcell Süperonlinedan mail geldi. Bedelsiz çıkışım yapıldı fazla ödediğim paralar da geri ödendi.

@kaiser soze hocam sorunu buldular. Az önce 3 adet Türk Telekom ekipi geldi. İnternet kablolarını değişin dediler. Zaten değişmiştik dedik. Birkaç saat sonra aradılar ve port olmadığını o yüzden bu kadar düşük hız aldığımızı söylediler. Boşa masraf yapıp durduk. Madem port yok neden sattınız bana bu paketi?

Geri
Yukarı