Mahalle bilgisayarcısı sağlam laptopumu bozdu

Umutkurtcuuu

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. ASUS X541U laptopuna sahibibim 3 yıllık. Hiç temizlenmedi bu 3 yıllık süreçte. Temizlik + 4'lük RAM'i 8 GB RAM'e upgradelemek için pazar öğlen mahalledeki bilgisayarcıya götürdüm. Önden açmalı laptop bu arada. Açtı, temizledi, RAM'i taktı, klavyeyi taktı. Açma tuşuna bastı açılmadı. Sarjı takılı değildi (normalde sarjı takılı olmasa da çalışıyordu) sarjını taktı açma tuşuna bastı açıldı. Sonra BIOS'tan RAM'e baktık okudu RAM'i. Ama BIOS'tan sonrasını açmadı laptop. Windows kurtarmaya gitti. Benim bildiğim RAM değişikliğinden sonra uyumsuzluk yoksa formata gerek yok. Format atmamız lazım dedi. Dedim abi bir daha bak açıp da vs temizlik tam bitmemişti zaten. Hani format parası vermek istemedim bir daha çünkü büyük ihtimalle HDD'yi okumadı laptop. Açtı baktı kapattı klavyeyi takarken bir çıt sesi geldi Flex kablo yırtıldı/koptu. Allah'tan elimi sürmedim hiç, sürsem bana yüklerdi parasını. Klavye sipariş vereceğiz çarşambaya kargo gelir dedi. Ben de dedim gidip alayım. Temizlik parası almayacaktı, klavye parasını da ben verecektim. Pazartesi öğlen gidip aldım getirdim klavyeyi. "Başımda bekledin bak senin yüzünden klavyeyi bozduk" dedi mal benim yani neden durmayayım belki parça çalacaktın değil mi yanii :/ klavyeyi taktı baktı çalıştı klavye. Ben bunu formatlıyım, klavyeyi de ön kasaya monteleceğim sen git diyerek resmen bağıra bağıra kovdu. 18 yaşındayım pek bir şey demek istemedim. Pazartesi akşa mıydı 1.30 saat oldu yani format+driver yükleyecekti aradım açmadı aradım açmadı gittim ben de. "Ben seni arayacağım kardeşim tamam mı ben aramadan gelme bir daha, sana bilgisayarını vermeden kapatmayacağım dükkanı" diyerek bağıra bağıra yeniden kovdu. Çıktım söve söve içimden. Sonra 1-1.30 saat sonra yeniden aradı gel diye. 9.30 falan olmuştu akşam. "Formatladım açıldı (bence sırf format parası almak için formatladı) bak bir de ESET yükledim sana özel internette 250TL" diyerek resmen dalga geçti. Ben de baktım kullandım biraz sıkıntı yok. Dedim "abi sarjsız açılıyor değil mi?" Evet evet ben güç kaybı olmasın diye sarjda açtım dedi. Eve geldim. Ne sarjı dolduruyor ne de sarjını çıkarınca açılıyor. %97 kullanılabilir (prize takılı) yazıyor ama dediğim gibi çıkardığım an kapanıyor. Bugün yani salı günü öğlen gittim açtırdım hani parça çalmadı değiştirmedi gözümün önündeydi adam yaparken. Gösterdi hani dedim bir kabloyu girişi vs mi takmadı diye tek şeyi var o da oturmuş bak diye gösterdi. Gönderdi beni ben de bir şey diyemedim. Batarya bitmiş diyor. 3 senedir sapasağlam çalışan batarya şimdi ne oldu da adamdan sonra bozulmuş olabilir? Sorun ne olabilir? İnternette 200 lira batarya. Allah aşkına yardımcı olun bana ya.

Son düzenleyen: Moderatör:
Laptop temizlemekten kolay bir şey yok. İnternetten açılışını izleyip yapboz gibi açacaktın yani.
100 kere diyoruz bakkala vermeyin diye.
Yüksek ihtimal pile zarar vermiş. Parça çalmasa da.

Bilgisayarcı bozduğunu kabul etmez. En iyisi gidip o bilgisayarcıya hakettiğini vermek. Yok mu abin kardeşin falan?
Olsa böyle olmazdı zaten :) Evin tek erkeğiyim
Bu bataryalara bakabilirsiniz.

Ben belki dediğim gibi anakarta giriş takmayı unutmuştur vs diye düşünmüştüm. Batarya almaya param yok, mecbur böyle idare edeceğiz.

Yeni konular

Geri
Yukarı