Mahalle bilgisayarcısını nasıl rezil edebilirim?

BadGamer

Hectopat
Makaleler
7
Daha fazla  
Meslek
Mod Yapımcısı/Öğrenci/Spastik İguana ve Terliksi Hayvan Ticaretçisi
Mahalle bilgisayarcısını nasıl rezil edebilirim? Adam "4 GB ekran kartı ve i5 işlemcili oyuncu bilgisayarı 9000 TL" diyerek kazıklamaya çalışıyor. Muhtemelen sattığı ekran kartı GT 730 ya da R7 240, işlemci ise i5 2-3. nesil falan. Adam kazık atma peşinde gibi. Bugün gidip adamı rezil edesim var. Nasıl yapabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Mahalle bilgisayarcısını nasıl rezil edebilirim? Adam "4 GB ekran kartı ve i5 işlemcili oyuncu bilgisayarı 9000 TL" diyerek kazıklamaya çalışıyor. Muhtemelen sattığı ekran kartı GT 730 ya da R7 240, işlemci ise i5 2-3. nesil falan. Adam kazık atma peşinde gibi. Bugün gidip adamı rezil edesim var. Nasıl yapabilirim?
Modeli ne?
Müneccim miyiz tahmin edeceğiz kazık olup olmadığını?

Ergen misiniz cidden yahu hocam, bu ne hırs? Belki Gold PSU var nereden bilelim? Gidin sorun adama her şeyin tam özelliklerini. Bunu alan varsa suç onun olur adamın değil. Cahil çünkü araştırmamış olur. Gidip bilgisayarın gerçek ederini de söyleyebilirsiniz.

İşlemci neslini, kart modelini görmeden ne bu hırs. Belki adam o bütçeye en iyisini satıyor.
Nesini rezil edeceksin dilediği fiyata satabilir. Araştırmadan alan enayiler düşünsün.

Sen onlara "bu 10 yıllık işlemci" desen "sen bilgisayarcıdan iyi mi biliyorsun i7 bu i7" diyecekler.
Herife gittiğimde beni kazıklamaya çalıştı. Oradan biliyorum. 200 TL'ye Hadron satmaya falan çalıştı :D
Ergen misiniz cidden yahu hocam, bu ne hırs? Belki Gold PSU var nereden bilelim? Gidin sorun adama her şeyin tam özelliklerini. Bunu alan varsa suç onun olur adamın değil. Cahil çünkü araştırmamış olur. Gidip bilgisayarın gerçek ederini de söyleyebilirsiniz.
Parçaları gördüm. Kutuları hep 2-3. nesil kutusu idi. Bir tane de eski bir ekran kartı kutusu vardı.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı