Mahalledeki serseriler nereye şikayet edilebilir?

Hocam aileleri ne yapsın bunları ne desinler yapabilecek hiçbir şey yok maalesef bir jandarma aklıma geliyor ama onlarında bir şey yapacağını sanmıyorum.

Birilerinin akıl vermesi lazımda memleket bu durumdayken akıl versek ne farkedecek bir kulağından girip ötekinden çıkacak sonuçta.

Acınası durumdayız maalesef.

Bunlara polis de ellemez ki hocam, dediğiniz gibi 18 yaşından küçükler. En sağlamı ailelerine bildirmek olur.
Hayır, tabii ki cezalandırılır. Ceza ehli 12 yaşında başlıyor. 12 Yasin altındakilere ne olacağını bilmiyorum.

Suriyelilerin hepsi öyle tacizci, pislik değil; hatta alnının teriyle çalışıp çok iyi kalpli olanları da var. Onlar da insan. Haberiniz olsun istedim, onları savunmuyorum. Sadece genelleme ırkçılık yapmayın yeter.
Bilader suriyeli deyince ırkci mi oluyoruz?
Genelleme yapacak kadar da fazlalar merak etme 100 kişiden en fazla 2 kişi dediğin gibi. Hayatında hiç Suriyeli görmemiş insanların savunmasından sıkıldım.

Arkadaşlar selam. Bir doğu şehrinde yaşıyorum (çok doğu özelliklerini taşımıyor) gayet güzel, iyi insanların olduğu, güzel çocukların olduğu bir mahallede yaşıyorum.
Fakat aşağı mahalleden bizim mahallemize gelen yaşları 10-11 boyları 1 metre civarı olan bir serseri sürüsü var 5-6 kişi. Geçen gün gayet tatlı, akıllı bir çocuğa 6-7 kişi saldırıyordu. Gittim ellerinden aldım bir tanesi elimdem zor kurtuldu fakat; bunlar 10 yaşında sigara içen, bıçak taşıyan tipler. Hem mahallenin kedi-köpeğine hem de çocuklarına zarar. Bunların abileri de olduğu için insanlar ondan çekiniyor. Bunları nasıl ve nereye şikayet etmek lazım? Emin olun 18 yaş altı oldukları için dışarıda barınabiliyorlar.

Mahallede illaki yaşıtın vardır büyük ya da küçük genç sevdiklerini tanıdıklarını al sizde toplaşın mahallede küçük çocukları alın ve küçük kardeşim varsa illa al arkadaşının küçük kardeşi de olur bu serseriler yine gelecek sizin çocuklar oynarken bu serseriler uğraşırken videoya çekin videoyu kapatın az dayak atın abileri gelir zaten arkadaşlarla olduğun için döversiniz yanınıza bıçak falan alın korkmayın. Bu taktik işe yarar suriyelilerle kavga ederken kullandım.

Mahallede illaki yaşıtın vardır büyük ya da küçük genç sevdiklerini tanıdıklarını al sizde toplaşın mahallede küçük çocukları alın ve küçük kardeşim varsa illa al arkadaşının küçük kardeşi de olur bu serseriler yine gelecek sizin çocuklar oynarken bu serseriler uğraşırken videoya çekin videoyu kapatın az dayak atın abileri gelir zaten arkadaşlarla olduğun için döversiniz yanınıza bıçak falan alın korkmayın. Bu taktik işe yarar suriyelilerle kavga ederken kullandım.
Doğru. Bıçak alın dememizdeki sebep, 2 gol yemek varken 20 gol yememek içindir. Biber gazı da ekle bakem oraya.

Yeni konular

Geri
Yukarı