Mahalledeki serseriler nereye şikayet edilebilir?

Birader Suriyeli deyince ırkci mi oluyoruz?
Genelleme yapacak kadar da fazlalar merak etme 100 kişiden en fazla 2 kişi dediğin gibi. Hayatında hiç Suriyeli görmemiş insanların savunmasından sıkıldım.

Bizzat çalıştığım yerde onlarca Suriyeli görüyorum. Benim suriyeliler hakkında bilgim olmadığını, hayatımda hiç görmediğimi nerenden çıkardın acaba? Bilmesem böyle bir şey söylemem zaten, çünkü bilmediği konularda yorum yapan insanlar cahildir. Senin gibi..

Mahallede illaki yaşıtın vardır büyük ya da küçük genç sevdiklerini tanıdıklarını al sizde toplaşın mahallede küçük çocukları alın ve küçük kardeşim varsa illa al arkadaşının küçük kardeşi de olur bu serseriler yine gelecek sizin çocuklar oynarken bu serseriler uğraşırken videoya çekin videoyu kapatın az dayak atın abileri gelir zaten arkadaşlarla olduğun için döversiniz yanınıza bıçak falan alın korkmayın. Bu taktik işe yarar suriyelilerle kavga ederken kullandım
Ben kendimi anlatamadım sanırım. Bunların hepsinin ağzını burnunu kırarım zaten , bunlardan sonra bir level üstü geliyor , onların da ağzını burnunu kırarım. Ama bu işin sonucu bunların 40 yaşında ki üst levellerine geliyor. Ayyaş babaları ve onların büyük serseri arkadaşları. Hafife alıyorsunuz ama bunlar milletin evine molotof atan tipler.

Ben kendimi anlatamadım sanırım. Bunların hepsinin ağzını burnunu kırarım zaten, bunlardan sonra bir level üstü geliyor, onların da ağzını burnunu kırarım. Ama bu işin sonucu bunların 40 yaşında ki üst levellerine geliyor. Ayyaş babaları ve onların büyük serseri arkadaşları. Hafife alıyorsunuz ama bunlar milletin evine molotof atan tipler.

Hocam sıkıntıymış bunlar yapacak şey büyük bir çete kurmak babaları geldiği zaman jandarma çağırmak belki bir şey yaparlar.

Arkadaşlar selam. Bir Doğu şehrinde yaşıyorum (çok Doğu özelliklerini taşımıyor) gayet güzel, iyi insanların olduğu, güzel çocukların olduğu bir mahallede yaşıyorum.
Fakat aşağı mahalleden bizim mahallemize gelen yaşları 10-11 boyları 1 metre civarı olan bir serseri sürüsü var 5-6 kişi. Geçen gün gayet tatlı, akıllı bir çocuğa 6-7 kişi saldırıyordu. Gittim ellerinden aldım bir tanesi elimdem zor kurtuldu fakat; bunlar 10 yaşında sigara içen, bıçak taşıyan tipler. Hem mahallenin kedi-köpeğine hem de çocuklarına zarar. Bunların abileri de olduğu için insanlar ondan çekiniyor. Bunları nasıl ve nereye şikayet etmek lazım? Emin olun 18 yaş altı oldukları için dışarıda barınabiliyorlar.
Alacan eline haydariyi, kovalayacan bunları.

Hep aynı senaryo, çözümü olmayan bir mevzu.

O yaştaki çocuk o hareketleri yapıyorsa artık eğitimle de düzelmez. Hamuru bozuk çünkü yetiştirilmemiş.

Biraz canice gelebilir ama tek seferlik kullanacağın bir daha giymeyeceğin paçavraları kuşanıp, yüzün gözükmeden kamerasız delil bırakmayacağın bir yerde hepsini yakalayıp hızlıca parmaklarını kır. Sol el işaret parmağını tuttuğunu geri çevir kürdan gibi zaten direkt kırılacak. Bağıra bağıra hayvan ile insan arası bir ırk edasıyla yuvalarına koşacaklar bunun başka çözümü yok.

Geri
Yukarı