Mahalleye Fiber Alt Yapı geldi

Anıl Arış

Centipat
Uzun bir sürenin ardından dün sabah (07.04) tarihinde logar kapaklarından Fiber Optik kablo çektiler. Şu an da aktif olarak TürkNet'de ADSL 16 Mbps hız alıyorum. Evime 50MT uzaklıkta eski tip kabin olması rağmen Santral'e uzaklığım 780MT. Evim eski, ayrıyetten tesisatın eski olduğunu düşünüyorum. Bana hız ne olarak gelir, VDSL olarak mı yoksa bina girişine konulan(konulursa) fiber kutu, fiber altyapı ile mi gelir.?

download.png

b25c8623-442c-41b6-a969-f7e3dfdee2a7.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Uzun bir sürenin ardından dün sabah (07.04) tarihinde logar kapaklarından Fiber Optik kablo çektiler. Şu an da aktif olarak TürkNet'de ADSL 16 Mbps hız alıyorum. Evime 50MT uzaklıkta eski tip kabin olması rağmen Santral'e uzaklığım 780MT. Evim eski, ayrıyetten tesisatın eski olduğunu düşünüyorum. Bana hız ne olarak gelir, VDSL olarak mı yoksa bina girişine konulan(konulursa) fiber kutu, fiber altyapı ile mi gelir.?

Eki Görüntüle 530413

Eki Görüntüle 530414
Bina içine fiber kutusu koydularsa 100 mbps hız alabilirsiniz. 780 Metredeki kabin değişip tip 7 kabin koydularsa bu VDSL oluyor o zaman da mesafeden dolabı tahminimce 50 mbps hız alabilirsiniz.

Bina içine fiber kutusu koydularsa 100 Mbps hız alabilirsiniz. 780 Metredeki kabin değişip tip 7 kabin koydularsa bu VDSL oluyor o zaman da mesafeden dolabı tahminimce 50 Mbps hız alabilirsiniz.

Bina içine de fiber kutu koyulmadı. Kabin de değişmedi. Sadece dün sabah fiber optik kablo çektiler. Yükzek hızda internet için, daha yolunda başındayım diyebilirim.

Bina içine de fiber kutu koyulmadı. Kabin de değişmedi. Sadece dün sabah fiber optik kablo çektiler. Yükzek hızda internet için, daha yolunda başındayım diyebilirim.
Üzülerek belirtmeliyim ki bizim mahalleye de fiber kablo çektiler tahminen 8 ay ile 1 yıl önce. Kablo çekilmiş olması fiber altyapının aktif olduğu anlamına gelmiyor. Mesela bizde kablo var ama hala aktif değil.

Üzülerek belirtmeliyim ki bizim mahalleye de fiber kablo çektiler tahminen 8 ay ile 1 yıl önce. Kablo çekilmiş olması fiber altyapının aktif olduğu anlamına gelmiyor. Mesela bizde kablo var ama hala aktif değil.
Yaklaşık 1 ay önce TT den yetkili bir isme özelden yazdım, Tüm konuşmayı buraya yazmayayım şimdi. İletişim, adres bilgileri vs yolladım. 2 hafta kadar önce de TT twitter desteğe yazdım planlı çalışma olmadığını söylediler. Direk konuştuğum yetkiliden sonra bu işlem gerçekleşti 1 ayın sonunda. Umarım yanılıyorsunuzdur da 1 ay içinde dolap yerleştirilip, bina içinede fiber kutu koyulur umarım. :)

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı