Mahalleye fiber nasıl getirilir?

Hepinize iyi günler. Mahallemde fiber altyapı yok, kapı kapı gezip mahalle sakinlerinden 20-30 kişiden imza toplasam fiber getirirler mi? Veya fiber getirtmenin başka yolu var mıdır?

Hocam yıllardır benim şehirden uzaktaki bağ evime fiber internet getirmek istiyorum ben bu işlerin şans olduğunu düşünüyorum Türk Telekom VDSL altyapısı vardı oda iyi değildi zaten kaç kere gittim geldim istedim imza topladım en sonunda aradılar fiber altyapı için izin istediler vermedim (sinirlendigim için) ertesi sabah geldiler başlayıp akşamına bitirdiler benimkini de benden habersiz bağlayıp gitmişler sonra ertesi gün aktif ettiler modem evin içine döseme falan 1 ay sozleşme kalmıştı bitince cıktım TurkNet'e geçtim 100 Mbps internet sıkıntısız geliyor.

Öncelikli şehirler ve mahalleler var. Bu firmalar para kazanmayacakları yere fiberoptik döşemezler. Bu sebepten ötürü bazen 20-30 imza da toplasanız gelmez. TurkNet için de durum aynı. Ancak size gelmesi zaten planları dahilindeyse imzalar veya GigaFiber talep formu bu süreci sadece hızlandırır.

Profil fotoğrafınızı atabilir misiniz. Güzelmiş.

Geri
Yukarı