Mahkemeye verilmiş trafik cezasının katlanarak artması

@CJack60 @er36po Kendi vatandaşının hakkını koruyamayan devlete kin duyulmayacak da kime neye kin duyulacak? Adaletini kendin sağlamak istersin, iş pisleşir sonra kendini koruman gerekir ve suçlusu sen olursun. Direkt yasal yollara başvurayım dersin, açılan tüm davalar ne kadar haklı olursan ol düşer ve suçlu sen olursun. Evine hırsız girer müdahale edersin, suçlu sen olursun. "Dağları ben yarattım ulan" mottosuyla etrafta dolaşan bir resmi plakalı araç arkadan seni biçer, suçlu sen olursun. Kırmızı ışıkta yeşil ışık yansın diye beklerken zengin züppenin biri gelir önce direği ikiye böler sonra seni altına alır, dava açarsın ve suçlu gene sen olursun. Kardeşlerden biri tüm mirasa tek başına konar üstüne ödemesi gereken vergileri ödemez, bunun karşılığında dava açarsın suçlu gene sen olursun. Gümrükte malını hiçbir neden yokken bir memur cebe indirir, dava açarsın suçlu gene sen olursun.

Bu dediklerimin bazıları bizzat benim başıma geldi, bazıları da tanıdığım insanların başına geldi. Hiçbirinde abartı ya da yalan yok. Bu adalet sisteminin arkasında duran devlete de, adına hukuk dedikleri yozlaşmaya da kin duyuyorum...

Evime giren hırsıza müdahale ettim diye "BEN" tazminat ödemek zorunda kalıyorsam, gümrükte iç edilen malım için dava açıp sonucunda karşı tarafın masraflarını bile "BEN" ödüyorsam, ölümle tehdit edildiğimde ve bunu ihbar ettiğimde karakoldan "BEN" kovuluyorsam, kırmızı ışıkta dururken arkadan yasal hızın üstünde bir hızda resmi plakalı araç çarptığında tüm bedeli "BEN" ödüyorsam kusura bakmayın ama tüküreyim öyle ülkeye.

@BilgisayarKurdu Geçmiş olsun kardeşim, maalesef bu ülke böyle. Umarım bir şekilde hakkınızı alırsınız ama hiç sanmıyorum.

Tunç kendi ülkenize gidin o zaman. O kadar başına iş gelip haklı çıkamıyorsan sorun sendedir. Burada bile doğru üslup kullanamıyorken orada da aynısı yaptıysan tabi seni haksız bulurlar. Kanunları iyi biliyorsan önlemlerini alıyorsan başına birşey gelmez.

@Murat5038 Annem de öldükten sonra 2. ay kimse bu ülkede benim tozumu bulamayacak zaten. Kalmamın tek nedeni annem. Buradaki ya da mahkemedeki üslup karşı tarafın yaptıklarını aklamıyor, ayrıca kanunları iyi bilmek ve önlem almak dediğinden kastını da anlamadım. Ne yapayım yani? Arabayı park ederken havaya bırakayım da resmi plakalı araç çarpmasın mı? Ya da evdeki tüm kapı ve pencereleri de ördüreyim kendi mülküme hırsız girmesin mi? Beni öldürmekle tehdit edenlerin şirket kameralarında hem görüntü hem ses kayıtları varken bile karakoldan kovuluyorsam bunda suçlu olduğum taraf ne?

Bugüne kadar başına bu tür şeyler gelmemiş olabilir ama bundan sonra gelmeyeceğine de güvenemezsin. Umarım başına gelmez de bu haksızlıklara uğramanın insanda ne kadar büyük bir kin hissi oluşturabildiğini öğrenmezsin.

Son düzenleme:
Bu kekoların erkeklikleri sadece kendi mekanlarında geçerlidir.
Savcının karşısında, korkudan titreyerek, inkar ederler, öyle birşey yapmadık diye utanmadan yalan söyleyler.

Aynen, kin beslediğin devlet olmamalı ki devlet zaten sen oluyorsun, ayakta tutan sen olduğuna göre...

Konu hakkında yorum yok :sustum:
İyisi mi para biriktirip (aslında çalıp) onlar gibi bir şeyleri satın almak... ;)

Özellikle Trafikten yana çok dertliyim... Trafik cezasıydı, 50 km. üstü radar cezasıydı derken 5 bin TL borç birikmiş.
Ee, tabi kural iyidir, iyidir de; işin içine soygun girince insanın ruhsal çöküntü yaşaması kaçınılmaz oluyor.
Abi aynı şehirde olduğumuz için sormak istedim, nerelerde ceza yedin?

Konuya gelirsek.
Gökhan abi, gerçekten de bu soygun. Bizim Ordu da her yere flaşlı bir şey taktılar(Adını hatırlamıyorum). Takır takır ceza yazıyor. Eskiden lastik yakan insanlar şimdi paşa paşa geçiyor :)

@Murat5038 Benim nasıl biri olduğumu bilirsiniz hocam :) İnanın haftalarca araştırıp soruşturdum, gerekli mevkiye gerekli şikayette bulunduk, kimseye tek bir kötü söz söylemedik, bir Türk vatandaşının ne yapması gerekiyorsa onu yaptık, adaletin yerini bulmasını bekledik. Kinim ise Devlet'e değil, o noktada yanlış kelime tercih etmişim haklısınız. Ancak bu adalet sistemi inanın bana, söz konusu biz olunca tıkanıp kalıyor.

İlgili şahsın aracı çaldığı zaten delilleriyle ortada. Ceza işlemini yapan memur plakaya ve ilgili şahsa belirli miktarlarda cezayı vermiş. Biz arabamızı zaten emniyet otoparkından aldık.
Direkt olarak çalmak gibi görünmese de işletmeye emanet edilen araçla alem yapmış bu vatandaş.

Ancak ilgili savcının yaptığı tek şey işletmenin konumuna 1 tane kıytırık polis aracı yollayıp "İlgili şahıs işletmede bulunamamıştır" "TAKİPSİZLİK" kararını gümm diye önümüze koymak oldu. Bu kıytırık karar için bile aylarca ama aylarca bekledik zaten.

Daha kaç defa itiraz edelim abi gözünü seveyim :) Adam işsizin teki, Devlet bu parayı o adamdan alamayacak bu ortada. Haklı olduğumuz halde para bizde diye biz mi ödemek zorundayız ben bunu soruyorum.

Az önce 3000'e yakın ceza ödedim, muhatabı olmadığımız bir borcu ödedik. Arabamız izinsiz alındı, ancak cezası bize kesildi. Adalet bunun neresinde devreye girdi ben bunu soruyorum? İlgili makamlar veya mevkiler, aylardır derdimizi anlattığımız halde bize ne yardımda bulundular?
Bir yandan okuyup bir yandan çalışıyoruz, devlete güvendik 2 katı borç ödedik.

Helal yoldan kazanılan paranın havaya gitmesi kimsenin hoşuna gitmez, üslubumdaki agresiflik bundan kaynaklıdır :)

Siz hala daha "Sorun sizde, hakkınızı savunamıyorsunuz" diyorsanız saygı duyarım. Allah korusun daha büyük bir sorunumuz olsa ne halt edeceğiz bilmiyorum. Bu kadar delilleri ile sabit, ortada olan bir olaya bile takipsizlik veriliyorsa vay halimize.
Para devletin kasasından çıkmayacak olsa dava ne şekilde yön alırdı bunu da merak etmiyor değilim.

@Murat5038 Benim nasıl biri olduğumu bilirsiniz hocam :) İnanın haftalarca araştırıp soruşturdum, gerekli mevkiye gerekli şikayette bulunduk, kimseye tek bir kötü söz söylemedik, bir Türk vatandaşının ne yapması gerekiyorsa onu yaptık, adaletin yerini bulmasını bekledik. Kinim ise Devlet'e değil, o noktada yanlış kelime tercih etmişim haklısınız. Ancak bu adalet sistemi inanın bana, söz konusu biz olunca tıkanıp kalıyor.
Evet biliyorum zaten takıldığım tek nokta suçu devlete atmaya çalışanlarda. Mahkemelere istediğini diyebilirsin :)

Adalet geç gelir ama geldiği zaman da tam gelir. Adalet sistemi hakkında neler düşündüğünüzü en iyi ben anlarım burada. Ayrıca @Yararsız Üye ölümle tehdit edilip karakoldan kovulmak nedir?

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı