Çözüldü Mail gelen you've been hacked mesajı

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

bulut001

Centipat
Bu nedir?

Dosya Ekleri

• Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    82,1 KB · Görüntüleme: 735
Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Oltalama yönetimi kullanılmak için atılmış bir mail gibi görünüyor. Kanmayın, saçma yazılar barındırıyor zaten ama yine de KasperSky indirip sisteminizi taratınız. Eğer başka bir harici AV kullanıyorsanız kaldırmanızı tavsiye ederim. Güvenlik konularında fazla bilgisiyle bilinen @24099 Hocam'ın yardımı illa dokunacaktır.
Herkesinki düzgünce yazmış benimkisi niye harflere basmış ? Ayrıca 27000 dolar ne kardeşim ? Dolar kurundan haberi yok evi barkı satmam lazım ödemek için.
Sanada aynı mesajı atmış aslında, düzgün olan mesajı kopyalayıp yapıştırınca sana attığı gibi sayısal bir şekilde ortaya çıkıyor. Kısaca adam senide kandırmayı denemiş ama biraz acemiymiş direk kopyala yapıştır yapmış oltalama mesajını 😃

5 Mayıs günü 21:37 de aynı maili aldım. Maili aldığım günün sabahında bilgisayarımda tarama yapmıştım ve temizdi. Mailden sonra hem telefonumda hem de bilgisayarımda tarama yaptım, sonuç aynıydı. Mail adreslerimin ve sosyal medya hesaplarımın giriş kayıtlarını da gözden geçirdim, herhangi şüpheli duruma rastlamadım. Bilgisayarımın kamerası her zaman bantlıdır ve sözü edilen sitelerle işim olmaz :) Ayrıca telefonumu da wifi ağında değil mobil veride kullanırım genelde. Şüpheye yer bırakmayacak şekilde fake bir mail gibi dursa da insanda tedirginlik yaratıyor :)

Bu her neyse herhalde son 1 ayda patlayan bir scam email. federal trade commissionın internet sayfasında bile bununla ilgili başlık açmışlar. Ne diyelim size güveniyoruz inşallah bir şey oljmaz

Geri
Yukarı