Mail grubu Kurma

kemal çağlar

Kilopat
Makaleler
3
Yer
İstanbul Bayrampaşa
Daha fazla  
Meslek
Üniversite Öğrencisi
Arkadaşlar ben Aydın Üniversitesinde Odyometri okuyorum. Korktuğum başıma çattı. Keşke az çok bilgisayardan anlıyorum demeseydim. :D Bölüm hocamız bende bir mail grubu kurmamı istedi. Tüm sınıfın mailini aldım fakat bunlar outlook , hotmail vs... değil. Hepsi üniversitesinin verdiği e-postalar. Örneğin benim e-postam [email protected] diye. Herkesin isim ve soyisimleri e-posta adresi olarak verilmiş.
Gelelim sıkıntıya. Bu e-postalar ile nasıl mail grubu kurarım. 1 hafta süre verildi. Bunu kurmam şart. Başka bilgisayardan anlayan kimsede yok sınıfta. Bir başıma kaldım. Hoca teker teker herkese mesaj atmaktansa gruba yazıp herkesin görmesini sağlamak istiyor. Notları oradan paylaşmak istiyor.
Not: Eğer bu e-postalar ile grup kurulmuyorsa herkesten nasıl bir mail adresi almalıyım. Gmail, outlook, hotmail hangisi ?
Oluyorsa üniversitenin verdiği e-postaları kullanmalıyım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba.
Google hesapları açmalarını ve group işlemini Google üzerinden kurmayı tercih edebilirsiniz.
Universite mail sunucunuz group oluşturmayı destekliyorsa ki en basit mail sunucularında dahi olan bir şey, bir group oluşturup sizin belirlediğiniz mail hesaplarını bu group içerisine eklesinler ve sonrasında tek bir mail hesabına gönderdiğiniz email bütün group üyelerine gitsin. Örnek : ([email protected]) group ([email protected], [email protected] group üyeleri)

Ayrıca: Google üzerinden free email group diye arama sağlarsanız bu işlemlerin yapılabileceği bazı siteler karşınıza çıkmakta buraları da değerlendirebilirsiniz.

Merhaba.
Google hesapları açmalarını ve group işlemini Google üzerinden kurmayı tercih edebilirsiniz.
Universite mail sunucunuz group oluşturmayı destekliyorsa ki en basit mail sunucularında dahi olan bir şey, bir group oluşturup sizin belirlediğiniz mail hesaplarını bu group içerisine eklesinler ve sonrasında tek bir mail hesabına gönderdiğiniz email bütün group üyelerine gitsin. Örnek : ([email protected]) group ([email protected], [email protected] group üyeleri)

Ayrıca: Google üzerinden free email group diye arama sağlarsanız bu işlemlerin yapılabileceği bazı siteler karşınıza çıkmakta buraları da değerlendirebilirsiniz.
Teşekkürler grubu kurdum. Yardım için saolun. Konu kapanabilir. Sorun çözüldü.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı