Mail hesaplarıma giriliyor

foreignersgod

Kilopat
Yer
Compton
Daha fazla  
Outlook hesabIma girildi ve her türlü oyun, discord gibi platformlarIn şifre ve mailleri değiştirildi. Güncel olan adresleri geri aldim, bilgisayara format attim ve şifrelerimi değiştirdim. Üstünden aylar geçti hala girmeye çalıştıklarına dair uyarı geliyor fakat 2 adımlı doğrulamadan geçemiyorlar. Bu sabah kalktığımda ise Gmail adresime girildiğini ve yine her türlü oyun ve platform mail ve şifrelerimin değiştiğini gördüm. Bunu nasIl yapIyorlar? Çerezlerden yapIyorlar desem çerezleri zorunlu kalmadIkça kabul etmiyorum, 3. parti çerezler engelli. Herhangi bir siteye mail adresimle bile girmedim ki, 2 adImlI doğrulamayI nasIl geçtiler? Beni aydInlatabilecek var mI?
Google şüpheli giriş yapıldı diye mail yollamış bana fakat nasıl girdiklerini söylemiyor, 2 farklI doğrulama var oysa.

Son düzenleyen: Moderatör:
Outlook hesabIma girildi ve her türlü oyun, Discord gibi platformlarIn şifre ve mailleri değiştirildi. Güncel olan adresleri geri aldim, bilgisayara format attim ve şifrelerimi değiştirdim. Üstünden aylar geçti hala girmeye çalıştıklarına dair uyarı geliyor fakat 2 adımlı doğrulamadan geçemiyorlar. Bu sabah kalktığımda ise Gmail adresime girildiğini ve yine her türlü oyun ve platform mail ve şifrelerimin değiştiğini gördüm. Bunu nasıl yapIyorlar? Çerezlerden yapIyorlar desem çerezleri zorunlu kalmadIkça kabul etmiyorum, 3. parti çerezler engelli. Herhangi bir siteye mail adresimle bile girmedim ki, 2 adImlI doğrulamayI nasıl geçtiler? Beni aydInlatabilecek var mI?
Google şüpheli giriş yapıldı diye mail yollamış bana fakat nasıl girdiklerini söylemiyor, 2 farklI doğrulama var oysa.

Şüpheli giriş yapıldı demiş bir de :D. Girişi engellememişler şaka gibi. Atmasalar daha iyiymiş. Şunu söyleyeyim eğer sizin hesaplara girecek tanıdığınız yoksa virüs yemeden kolay kolay hesaplarınıza girilmez. Şüpheli arkadaşlarınız varsa ilk onları sorgulayabilirsiniz. 2. olarak virüs girmiş olabilir. Eğer böyle bir durum varsa temiz format atmanız lazım ve şifrelerinizi olabildiğince kurtarmaya çalışmanız lazım. 2 aşamalı doğrulama konusuna da gelinirse genelde telefon aracılığıyla doğrulama oluyor. Eğer böyleyse dediğim gibi ya 1. ihtimal olmuş olabilir ya da telefonunuza virüs girmiş olabilir. Dediğim gibi tüm ihtimalleri araştırın ve Microsoft'tan hesabınız çalındığına dair destek almaya çalışın.

Şüpheli giriş yapıldı demiş bir de :D. Girişi engellememişler şaka gibi. Atmasalar daha iyiymiş. Şunu söyleyeyim eğer sizin hesaplara girecek tanıdığınız yoksa virüs yemeden kolay kolay hesaplarınıza girilmez. Şüpheli arkadaşlarınız varsa ilk onları sorgulayabilirsiniz. 2. olarak virüs girmiş olabilir. Eğer böyle bir durum varsa temiz format atmanız lazım ve şifrelerinizi olabildiğince kurtarmaya çalışmanız lazım. 2 aşamalı doğrulama konusuna da gelinirse genelde telefon aracılığıyla doğrulama oluyor. Eğer böyleyse dediğim gibi ya 1. ihtimal olmuş olabilir ya da telefonunuza virüs girmiş olabilir. Dediğim gibi tüm ihtimalleri araştırın ve Microsoft'tan hesabınız çalındığına dair destek almaya çalışın.
Mail adreslerimi çalmıyorlar, sadece giriş yapıp Discord, Tinder, Supercell gibi uygulamaların şifre ve maillerini değiştiriyorlar. Bunu büyük ihtimal ya virüs, ya da kullandığım eklenti, çerez gibi uygulamalardan yapıyorlar. Şifre ile hesaba giremezler, 4 farklı doğrulamadan geçmek zorundalar. Benim bilgisayarıma bir şekilde ulaşıp, benim giriş yaptığım maile kendileri giriş yapmış gibi ulaşabiliyorlar. Nasıl yaptıklarını öğrenmeye çalışıyorum. En iyisi kullandığım programlara daha fazla dikkat etmeli.

Yeni konular

Geri
Yukarı