Mail ile Tehdit Mesajı Alıyorum

Dostlarım, eğer telefonuma sızmadıysa ki (affınıza sığınıyorum, böyle şeyleri telefonun kamerasının görebileceği bir şekilde halletmem :D) benim mahrem görüntülerimi kamera aracılığıyla kaydetmesi imkansız. Çünkü bilgisayarımda bir kamera kullanmıyorum. Ama şimdi çok boşlamakta istemiyorum, elimden geldiğince tarayıcı ve bilgisayarımdaki tehditleri kaldırdım. Başka bir tavsiyeniz var mı?
Not: E-posta'ya gönderilen şifre e-posta'mın şifresi değil. Ama benim genellikle kullandığım bir şifre.

Eğer videolar adamın elindeyse bu nasıl işe yarayacak?
Yapılabilecek bir şey yok! Adam virüsü bıraksaydı belki decrypt edip işe yara bilgileri bulabilirdik fakat şu anda bunlar mümkün değil! Videolar gitti geçmiş olsun. Yapabileceğiniz tek şey bir daha ki sefere dikkatli olmak!

Dostlarım, eğer telefonuma sızmadıysa ki (affınıza sığınıyorum, böyle şeyleri telefonun kamerasının görebileceği bir şekilde halletmem :D) benim mahrem görüntülerimi kamera aracılığıyla kaydetmesi imkansız. Çünkü bilgisayarımda bir kamera kullanmıyorum. Ama şimdi çok boşlamakta istemiyorum, elimden geldiğince tarayıcı ve bilgisayarımdaki tehditleri kaldırdım. Başka bir tavsiyeniz var mı?
Not: E-posta'ya gönderilen şifre e-posta'mın şifresi değil. Ama benim genellikle kullandığım bir şifre.
Tamamen temiz kurulum yap. Diskin üzerinden 35 kere 0 ile geç ve modemini sıfırla. Bundan sonra VPN kullan. Telefonuna da ROM at. Onda da VPN kullanmaya dikkat et. Bundan sonra bilmediğin sitelerden uygulama yükleme veya oralardan uzak dur. Rastgele sitelerde gezersen tabi bu başına gelir. Bundan sonra böyle işlerini gizli bir şekilde yap. Yapamazsan telefonunu uçak moduna almayı dene. Zaten virüs varsa işe yaramayacaktır fakat o sırada olabileek şeyleri engeller.

Video'ların gittiği yada adamın haklı olduğu ne malum? Bir kere webcam kullanmıyorum demişsin, ama adam webcam den aldım diyor...
Aklımı kurcalayan ilk şey bu, ikincisi de e-posta'ya yollanan şifre e-posta şifrem değil atıyorum x ve y sitesinde genellikle kullandığım bir şifre.

Ne zaman malware yediğin belli değil o yüzden ilk önce format at, daha sonra bütün hesaplarının şifresini değiştir. Başka bilgisayardan da şifreleri değiştirmeyi deneyebilirsin ve iki adımlı doğrulama kullan.

Video'ların gittiği yada adamın haklı olduğu ne malum? Bir kere webcam kullanmıyorum demişsin, ama adam webcam den aldım diyor...
Bir konuda haklı olabilirsin. Iframe den RAT çalıştırmak her yiğidin harcı değil. Keylogger kullanarak şifreni almış olabilir belki...

Yeni konular

Geri
Yukarı