Mail ile Tehdit Mesajı Alıyorum

Fall Out Strake

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
E postama böyle bir mesaj gelmişti, acaba scam olma ihtimali var mıdır? Neyin nesidir yardımcı olabilir misiniz?

Hello, I know your password is: s******** (şifre yazıyordu kapattım)
You got infected with my malware, RAT (Remote Administration Tool), while browsing the web where my iframe was placed, in the background you got redirected to my exploitpack, your browser wasn't patched so you got infected!
The malware gave me full control over your computer and access to all your accounts (see password above), it was also possible to turn your webcam on, you can Google about RAT's and their functionalities!
I collected all your private data and RECORDED YOU (through your webcam) SATISFYING YOURSELF!
After that I removed my malware, to not leave any traces.
I can send the video to all your contacts, over email, post on social network and everywhere else and publish all your private data everywhere, including the darknet, where the sick people are!
Only you can prevent me from doing this!
To stop me, transfer exactly 800$ in bitcoin (BTC).
If you don't know how to buy bitcoin, Google - "How to buy Bitcoin?"
Or buy bitcoin here: www.paxful.com or: www.coinbase.com
You can send direct to my wallet, or create your own wallet first here: www.login.blockchain.com/en/#/signup/ and then send to mine.
My bitcoin wallet is: 15dut9dbaZbSKZq27tyuLkjhCEiRaewvvh
Copy and paste my wallet, it's (cAsE-sensetive)
After receiving the payment, I will delete all your data and you can life your live in peace like before.
I give you 3 days time.
Since I already have access to your account, I know if this email has been already read.
If you get this email multiple times, it's to make sure you read it and after payment you can ignore it.
Don't show this email to anyone, it will not help you but make everything worse, this should stay our little secret.
Next time update your browser and scan unknown files on: www.virustotal.com, take it as a lesson learned and move on

Bir nevi scam olarak görülüyor ama burada bilen, tecrübeli birileri var ise yardımcı olabilir mi?
Not: Malware ile yaklaşık 10 adet virüs kaldırdım. Mail atılan e-posta adresimin şifresini değiştirip, hesaplarımı iki adımlı güvenlik seçeneğini uyguladım. Acaba bunlar boşa telaş bu bir scam mı, yoksa daha yapmam gereken bir şeyler var mı? Yardımcı olun lütfen.

Son düzenleme:
Buna benziyor mu?

E postama böyle bir mesaj gelmişti, acaba scam olma ihtimali var mıdır? Neyin nesidir yardımcı olabilir misiniz?

Bir nevi scam olarak görülüyor ama burada bilen, tecrübeli birileri var ise yardımcı olabilir mi?
Çeviri kısaca şu : Merhaba. Şifreni ele geçirdim. Güncel bir tarayıcı kullanmadığından sitemdeki iframe açığına yakalandın. Kendi kendini rahatlatırken (anladınız siz) görüntülerim var. Bana bitcoin gönder yoksa internete yayarım. Bir dahaki sefere güncel tarayıcı kullan.

Ne yaparsın bilmiyorum fakat ilk olarak tarayıcını güncelle ve tüm hesap şifrelerini değiştir. Adamın bahsettiğine göre virüsünü iz bırakmayacak şekilde silmiş. Yani karşı saldırı başlatamayız.

Sen bir dosya indirmişsin ve bu dosyanın içinde zararlı yazılım varmış yazılımın adı RAT mış internetten yazılımı araştırabilirsin yazılım pc nin tüm kontrolünü ele alıyor büyük ihtimalle şifreni keylogger ile bulmuş ciddi bir şey senden fidye istiyor tüm gizli dosyalarını ele geçirmiş ciddi bir şey ama fidyeyi versen bile dosyyalarını sana geri vermek zorunda değil.
800$ istiyor

Tecrübeli değilim ama sana diyorki 800 dolar veya tüm tanıdıklarına senin kendini tatmin videolarını yollarım. Verdiği şifre doğru mu?

Sen bir dosya indirmişsin ve bu dosyanın içinde zararlı yazılım varmış yazılımın adı RAT mış internetten yazılımı araştırabilirsin yazılım pc nin tüm kontrolünü ele alıyor büyük ihtimalle şifreni keylogger ile bulmuş ciddi bir şey senden fidye istiyor tüm gizli dosyalarını ele geçirmiş ciddi bir şey ama fidyeyi versen bile dosyyalarını sana geri vermek zorunda değil.
800$ istiyor
RAT açılımı uzaktan yönetim aracı demek. Genel olarak bulunması kolay ama bulunmadığında sisteme her türlü şeyi yapabilecek bir virüs türü. Yani söyledikleri doğru. Bu konuda arkadaşlarıma şaka vs. yaptığımdan konuya biraz da olsa hakimim.

Yeni konular

Geri
Yukarı