Mail ile Tehdit Mesajı Alıyorum

Benim de başıma gelmişti.

Dostlarım, eğer telefonuma sızmadıysa ki (affınıza sığınıyorum, böyle şeyleri telefonun kamerasının görebileceği bir şekilde halletmem :D) benim mahrem görüntülerimi kamera aracılığıyla kaydetmesi imkansız. Çünkü bilgisayarımda bir kamera kullanmıyorum. Ama şimdi çok boşlamakta istemiyorum, elimden geldiğince tarayıcı ve bilgisayarımdaki tehditleri kaldırdım. Başka bir tavsiyeniz var mı?
Not: E-posta'ya gönderilen şifre e-posta'mın şifresi değil. Ama benim genellikle kullandığım bir şifre.
Virüsü sildiğini söylüyor ama silmemiştir eğer bilgisayarında çok önemli dosyalar varsa sıkıntı onun dışında problem yok önerim format atman ve hesaplarındaki şifreleri değiştirip iki adımlı doğrulamayı açmandır.

Bu sorunu yakın zamanda bir çok kişi yaşamaya başladı.
Gerçekten bilgisayarınıza casus yazılımın bulaşabileceği gibi, mesajın sahte olabilme ihtimali de var. :)
Bilgisayarda bir AV var mıydı?
Bilgisayarını hangi Malware programı ile tarattın?
Kaspersky İnternet Security 2019 indirip tam tarama yapın. Sonucu paylaşın :)
@Murat5038

Bir temizleme programıyla sürekli, tarayıcı virüslerini kaldırıyorum. Her kaldırışta, yeniden başlatışta bu yeniden çıkıyor. Klasörü açıyorum fakat içi boş! Acaba bundan kaynaklı bi virüs şeyi olabilir mi?
Bu sorunu yakın zamanda bir çok kişi yaşamaya başladı.
Gerçekten bilgisayarınıza casus yazılımın bulaşabileceği gibi, mesajın sahte olabilme ihtimali de var. :)
Bilgisayarda bir AV var mıydı?
Bilgisayarını hangi Malware programı ile tarattın?
Kaspersky İnternet Security 2019 indirip tam tarama yapın. Sonucu paylaşın :)
@Murat5038

Bilgisayarda bir sıkıntı var mı diye Malwarebytes ile tarattım, tarayıcı için de Adwcleaner kullandım. Ama AV derken neyden bahsettiğinizi anlamadım.

Dosya Ekleri

• nnnnnnnnnnnnvvvvvvvvvvv.png
    nnnnnnnnnnnnvvvvvvvvvvv.png
    14 KB · Görüntüleme: 140
Hepinizin önerisini dikkate aldım, şimdi tekrar bir Kaspersky taraması yapacağım. Ama ekte bıraktığım fotoğrafta, tüm tehditler silinirken, her yeniden başlatmada bu görünüyor. Klasörü açıyorum, içinden bir şey çıkmıyor. Yardımcı olabilecek var mı?
nnnnnnnnnnnnvvvvvvvvvvv.png

Not: Kaspersky 1 saatlik süre sonunda, bilgisayarda bir tehdit bulamadı. Önerdiğiniz başka bir şey var mı ağ ile ilgili?

Son düzenleme:
Bu başka bir forumda çok tartışıldı ciddiye alma gerçek değil. Aslnda elinde video falan yok. Bir şekilde bulduğu şifreleri (tahminimce dandik sitelerin veritabanlarından) otomatik olarak text'e yerleştirip yolluyor. Aynı emailin birkaç farklı şekli var. Biraz değişiği. Sayabildiğim 3 tane.

Geri
Yukarı