Maile gelen tehdit mesajı

Öncesinde bir çeşit keylogger yemiş olabilirsiniz, o screenshot'u da o sırada almış olabilir. Format attığına göre elinde bir şey kalmamış demektir. Para koparmaya çalışıyor.

Bir konu hakkında soru soracağım. Bilgisi olanlar cevap verebilir mi? Konu maillerim bir süre önce hacklenmişti ve sonucunda maillerimin bağlı olduğu bir takım hesaplarımda banlanmıştı veya hesaplara sızılmıştı fakat maillerimin şifresini değiştirip güvenliği SMS atacak şekilde ayarlayıp bilgisayarı formatlamıştım. Bu ayın 14'ünde bir mail gelmiş hesabıma. Mailde bilgisayarda Valorant lobisindeyken çekilmiş bir resim var ve bu resimi ben çekmedim. Mailin içerisinde bu resimin yanında bir de tahmin edeceğiniz üzere tehdit mesajı var içeriği de işte 48 saatin var 120.000 dolar vs. diye gidiyor ve her şeyime erişim sağladığını ardından sözde bulduğu uygunsuz resimleri de iletişime geçtiğim herkese atıcağını söylüyor. Açıkçası bilgisayarımdan bir SS olmasa inanmayacaktım ama bilgisayarımdan SS almış eleman. Daha önce böyle bir şey yaşayan var mı veyahut bir bilgisi olan var mı? Tekrar söylüyorum beni korkutan kısım bilgisayarımdan bir SS alınmış olması ve bunu benim almamış olmam.
Hiçbirşey yapamazlar.

Bir konu hakkında soru soracağım. Bilgisi olanlar cevap verebilir mi? Konu maillerim bir süre önce hacklenmişti ve sonucunda maillerimin bağlı olduğu bir takım hesaplarımda banlanmıştı veya hesaplara sızılmıştı fakat maillerimin şifresini değiştirip güvenliği SMS atacak şekilde ayarlayıp bilgisayarı formatlamıştım. Bu ayın 14'ünde bir mail gelmiş hesabıma. Mailde bilgisayarda Valorant lobisindeyken çekilmiş bir resim var ve bu resimi ben çekmedim. Mailin içerisinde bu resimin yanında bir de tahmin edeceğiniz üzere tehdit mesajı var içeriği de işte 48 saatin var 120.000 dolar vs. diye gidiyor ve her şeyime erişim sağladığını ardından sözde bulduğu uygunsuz resimleri de iletişime geçtiğim herkese atıcağını söylüyor. Açıkçası bilgisayarımdan bir SS olmasa inanmayacaktım ama bilgisayarımdan SS almış eleman. Daha önce böyle bir şey yaşayan var mı veyahut bir bilgisi olan var mı? Tekrar söylüyorum beni korkutan kısım bilgisayarımdan bir SS alınmış olması ve bunu benim almamış olmam.

Hocam mailin çalındıysa belki Google Drive'da resimlerinizden bir tanesini almıştır veya discordunuza girip kendisine lazım olan SS i vs. almıştır. Çok kafanıza takmayın eğer devam ederse şikayette bulunabilirsiniz.

Mailde arkadaşına göndereceğim diyor mu?

iletişime geçmiş olduğun herkese diyor veya bunu yayınlayacak çok yerim var vs diyor
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
bu videoya bi bakın aynı şey değil ama yinde bakmanızı öneririm

izledim fakat benim aldığım maile pek yakın değil benim aldığım mailde bilgisayarımdan veya oyun hesabımdan çekilmiş bir screenshot var ve yanına da metin dosyası göndermiş indirmeden okudum ve çevirisini yaptım. metin içeriği benziyor fakat benzeşmeyen noktalar bende şifremden bahsetmemiş ve kanıt olarak işte bahsi geçen screenshotu göndermiş. Beni korkutan kısımda screenshotı da göndermiş olması

Geri
Yukarı