Makale her konuda yazılabilir mi?

EmreCanTuna

Kilopat
Makaleler
32
Yer
Çorlu/Tekirdağ
Bir kaç gündür okulda bu konuyu tartışıyoruz. Genel olarak çoğunluk yazılamayacağı yönünde. Ama ben yazılır diyorum. Sizce durum nedir ? Yazılmaz ise neden yazılmaz. Yazılır ise neden yazılır?

Son düzenleyen: Moderatör:
Yazılabilir evet, onların aklı deneyeme gitmiş de olabilir. Zira makale samimi bir dille yazılmaması gerekiyor ve öne sürdüğün fikri destekleyecek unsurları da belirtmelisin. Kanıtlamalısın kısaca.

Söz konusu bilimsel makaleyse her konuda yazılmaz. Örneğin "kahve falında tavşan figürü çıkması" konulu bilimsel makale yazamazsınız. İster bilimsel olsun ister olmasın genel özellik olarak makaleler her konuda yazılır denir ancak örneğini verdiğim konu üzerine bir yazı yazıp onu kanıtlama amacı gütmek anlamsız bir çaba. Somut gerçeklere dayanmayan konularda makale yazmanın makalenin mantığına ters düştüğünü düşünüyorum.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı