Makale okuyor musunuz?

Makale okuyor musunuz?

• Evet, okuyorum. (Hangi tür makale okuduğunuzu, yorumlardan belirtebilirsiniz.)

• Hayır, okumuyorum.

• Daha önce hiç makale okumadım.

Sonuçları sadece ankete oy verdiğinizde görebilirsiniz.
Makaleler
52
Yer
KKTC
Daha fazla  
Evet arkadaşlar, çeşit çeşit farklı konu üzerine makale var ve her makale farklı düşünceyi, konuyu ispatlamaya çalışmakta ve bilgi vermekte. Sorum, makale okuyor musunuz? Makale okuyorsanız da ne türde makale okuyorsunuz?

Zaman zaman Google Scholar'dan gerekli konuyla ilgili bilimsel makaleler okurum. Bunun haricinde yazilimda karsilastigim bir sorun icin hazirlanmis dokumanlar veya o dilin kendi hazirladigi dokumanlar da makaleden sayiliyorsa o zaman bu sayi epey artar. Herhangi bir sey ogrenmek icin en verimli yolun okuma olduguna inanirim.

Eskiden Android cephesi için makaleler okur ve yazılar yazardım. Şu anda sağlıkla ilgili akademik makaleler okuyorum. Okulumuz makale araştırmamızı ve bunlar üzerinde tartışmamızı çok istiyor. Ayrıca internet sitemde de makaleler yayınlıyorum.
Not: Demeden duramıyorum fakat okuduğum bölümle yargılayacak primatlar var. O primatlara söylemeliyim ki bilim ve sanattan oluşan bir mesleğe sahibiz. Hiçbir şeyin ezbere olmadığını gördüm her makale okumamda. Tavsiyem okumanızdan yana.

Genellikle dil bilim hakkında İngilizce ve Fransızca makaleler okuyorum. Teknoloji ve çeşitlilik gösteren diğer konular hakkında olan makalelere de fırsat buldukça bakıyorum. Bir gün fizikle alakalı bir makale olurken diğer gün de matematikle alakalı bir makale olabiliyor. Tabii ki diğer konular için genellikle İngilizce makaleleri tercih ediyorum.

Okumak iyidir. Tüm gün robot gibi Valorant oynamak bir şey kazandırmıyor. :)

Sanırım öncelikle akademik makalenin tanımı yapılmalıydı. Ortalama bir insan Onedio içeriğini makale olarak görebilir çünkü.

Özeti, yöntemi, süreci, sonucu anlatılmayan makale olmaz. Gazete haberi makale değildir. Evrimağacı bile popüler içerik sitesidir, akademi başlığı altında makale benzeri içerikler üretir. Daha çok makaleleri baz aldığı kolay tüketilen metinler ortaya çıkarırlar.

Hangi konuda derinlemesine bilgi sahibi olmam gerekiyorsa o konuda okurum.

Yeni konular

Geri
Yukarı