Makine mühendisliği okunur mu?

kurbacan

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar makine mühendisi olmak istiyorum. o meslekle ilgili bir lisedeyim su an. sizce üniversite okuyup makine mühendisi olmak mı yoksa üniversite okumadan o iş üzerinden çalışmak mı?

Maaş farkı tecrube falan kafam cok karısık.
Calısan adam tecrubelı olacak.
Ama okuyan olmayacak.
Bilen biri cevap verirse iyi olur makine mühendisi olacağım üniversite okuyayım mı yoksa o iş üzerinden çalışayım mı?
Not: Gideceğim üniversite kotu olmaz.

Arkadaşlar makine mühendisi olmak istiyorum. o meslekle ilgili bir lisedeyim su an. sizce üniversite okuyup makine mühendisi olmak mı yoksa üniversite okumadan o iş üzerinden çalışmak mı?

Ama okuyan olmayacak.
Bilen biri cevap verirse iyi olur makine mühendisi olacağım üniversite okuyayım mı yoksa o iş üzerinden çalışayım mı?
Okuyunca ne kadar az bildiginizi anlarsiniz. Sansiniz varsa okuyun.

Arkadaşlar makine mühendisi olmak istiyorum. O meslekle ilgili bir lisedeyim su an. Sizce üniversite okuyup makine mühendisi olmak mı yoksa üniversite okumadan o iş üzerinden çalışmak mı?

Ama okuyan olmayacak.

Bence üniversiteyi ihmal etme. Kimse üniversite okumamış adamı istemez. Ama burada ben değil sen makine mühendisi olacaksın. Gerekirse gece otur boş boş duvara bakarak düşün burnundan nefes ala ala sonuçta bu senin hayatının kararı.

Düşük puanla "Hiç yoktan iyidir." deyip gidilen üniversiteler tamamen zaman kaybı. İyi bir üniversiteye giderseniz iş bulmanız yine kolay değil ama en azından gelişirsiniz.

Bu arada o kadar okul okuyacağınıza 2 sene KPSS'ye çalışıp memur olun kafanız rahat etsin. :)

Düşük puanla "Hiç yoktan iyidir." deyip gidilen üniversiteler tamamen zaman kaybı. İyi bir üniversiteye giderseniz iş bulmanız yine kolay değil ama en azından gelişirsiniz.

Bu arada o kadar okul okuyacağınıza 2 sene KPSS'ye çalışıp memur olun kafanız rahat etsin. :)
Maliye bakanlığı ondan da soğuttu :)

Arkadaşlar makine mühendisi olmak istiyorum. O meslekle ilgili bir lisedeyim su an. Sizce üniversite okuyup makine mühendisi olmak mı yoksa üniversite okumadan o iş üzerinden çalışmak mı?

Ama okuyan olmayacak.

Çok fazla makine mühendisi çıktığı için artık makine mühendisi fazlalığı var. Kendini geliştirmez isen iş verenin seni alması için bir sebep kalmaz. Bende makine mühendisliği okuyorum. Kısaca rekabet çok.

Geri
Yukarı